Вівторок, 24 листопада

Сьогодні свій 89-й День народження святкує письменниця Ліна Костенко. Письменниця, котру вже сміливо можна назвати класиком та символом. Ясна річ, що мережа заповнена привітаннями. А ось що про неї пишуть українські політики – давайте поглянемо разом у реакціях від Opinion.

Так, наприклад, Петро Порошенко назвав поезію авторки відвертою та щирою, а її талант – винятковим та багатогранним. Ну, і не без картиночки з фірмовим шрифтом.

Кандидат у президенти Анатолій Гриценко також приєднався до привітань, наголосивши, що Костенко ніколи не йшла на компроміси із власною совістю та любить нашу країну всім своїм єством.

Генпрокурор Юрій Луценко вирішив розповісти про більш особисті речі. Так, за його словами, у найважчі часи він разом зі своєю дружиною, нардепкою Іриною Луценко, говорили між собою посередництвом віршів письменниці. Ідеться про період, коли Луценко був за ґратами

А от лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко розлогих дописів не писав. Точніше, обмежився двома реченнями, додавши відео, де декламує. Ну що, добре, хоч не заспівав.

Власне, це в них партійне. Адже на відео зачитав слова Ліни Костенко й нардеп Ігор Мосійчук.

Небагатослівною виявилась і нардепка Оксана Білозір.

Кандидат у президенти Валентин Наливайченко назвав поезію Костенко «чистим і неповторним дотиком до душі».

Натомість найбільш «красномовною» (хе-хе) виявилася лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко. Зокрема кандидатка в президенти переконує, що Костенко жодного разу не схибила, не здалася та не поступилася принципами, роблячи натомість лише те, що велить серце й совість.

Хоча ні, не менш багатослівною виявилася й народна депутатка Ольга Богомолець. Каже, для неї це одна з найважливіших постатей сучасності та приклад справжнього державотворця.

Ну, що маємо – то маємо. Щоправда, неясно, які з цих дописів політики писали власноруч, а які – їхні помічники. Любіть та читайте українську літературу та бережіть нашу мову. Побачимося!

Збирав реакції, поки життя ішло і все без коректур, Степан Коза

Залишити коментар