Неділя, 25 жовтня

Генеральна прокуратура України розслідує, чи навмисне правоохоронні органи нашої країни «злили» фінансові звіти під час президентської кампанії 2016 року в США про тодішнього главу кампанії Трампа Пола Манафорта, намагаючись вплинути на вибори на користь Гілларі Клінтон. Про це повідомляє The Hill.

Витік записів так званої «чорної бухгалтерії» у ЗМІ США, також відомої як «амбарна книга» «Партії регіонів», спричинила відставку Пола Манафорта з кампанії Дональда Трампа та призвела до одного із ключових звинувачень у розслідуванні змови з Росією, яке переслідує Трампа протягом останніх двох з половиною років.

За даними The New York Times, у «чорній бухгалтерії» прізвище Манафорта згадується 22 рази. Загалом ішлося про виплати на суму в $ 12,7 млн, здійснені протягом 2007-2012 років.

За словами Луценка, розслідування ініційовано після того, як український депутат опублікував аудіозапис, у якому цитувалися слова високопоставленого співробітника правоохоронних органів про те, що його відомство «злило» фінансові звіти Манафорта, щоб допомогти кампанії Клінтон. Депутат також отримав рішення суду про те, що витік є «незаконним вторгненням в американську виборчу кампанію». Луценко сказав, що запис є досить серйозним твердженням, щоб відкрити розслідування, і одна з його проблем полягає в тому, що українські правоохоронні органи мали часті контакти з посольством США в часи адміністрації Обами в Києві. «Сьогодні ми почнемо кримінальне розслідування з цього приводу і дамо правову оцінку цій інформації», – сказав Юрій Луценко.

Залишити коментар