Неділя, 25 жовтня

Хотілося б закінчити тиждень гарними новинами, але… Екс-регіонал і кандидат у президенти Юрій Бойко разом із кумом російського президента Віктором Медведчуком… провели переговори щодо «економічних питань» із прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим та головою «Газпрому». Отака-от п’ятниця. Детальніше – у реакціях від Opinion.

Журналіст і редактор видання «Цензор.Нет» Юрій Бутусов переконаний, що таким чином Росія демонструє не просто своїх кандидатів, а побудову нової системи впливу в Києві.

Зауважив Бутусов і те, що перемовини проводяться в День Служби безпеки України. Щось подібне було і тоді, коли з’їзд партії Медведчука відбувся в один день із форумом Порошенка.

На сторінці руху «Чесно» нагадали, що транслював «перемовини» 112-й телеканал, який, як свідчать журналістські розслідування, перебуває під контролем Медведчука, хоча формально й має іншого власника.

Олексій Голобуцький, політтехнолог, припустив, що в такий спосіб Медведчук та Бойко продемонстрували проросійському електорату, що вони єдині, хто «має доступ до тіла» та ресурси діалогу з Кремлем.

Натомість медіаконсультант Дмитро Сіманський переконаний, що візит Бойка до Москви грає на користь… Петру Порошенко. Мовляв, для чинного президента саме Бойко є найбільш зручним варіантом у другому турі, а потрапити туди екс-регіонал може, лише агітуючи за себе на телеканалах на кшталт 112-го та вирушаючи з Медведчуком до Москви.

Однак політтехнологиня Світлана Машаровська вважає, що «пряму путівку» до другого туру Порошенко отримає, якщо Бойка з Медведчуком арештують одразу після повернення з «перемовин».

Блогер і громадський діяч Андрій Смолій вважає, що таким чином Росія «за допомогою консолідації всіх проросійських елементів намагається змінити рух України». Автор переконаний: мета Кремля – зробити так, аби наша країна відмовилася від національної політики, руху до НАТО та повернулася до російського стійла.

Розкритикував зустріч і Сергій Цигіпа, військовий експерт.

Євген Будерацький, заступник головного редактора «Української правди», звернувся у своєму дописі до СБУ з питанням, чи впустять Бойка з Медведчуком до України. Або ж принаймні чи будуть вони затримані.

Сподівається на «теплу» зустріч Бойка та Медведчука з боку Служби безпеки й інвестбанкір Сергій Фурса.

Богдан Червак, голова Організації українських націоналістів, розцінив візит Бойка до Москви як заяву про капітуляцію України в разі його перемоги на президентських виборах. Окрім того, автор також вважає за необхідне, аби СБУ відреагувало на цю «поїздку».

Журналістка Христина Бердинських розповіла, як штаб Бойка відмовився відповідати на запитання від її видання. Тоді разом із своїм колегою Бердинських пожартувала, що, можливо, штаб кандидата перебуває в Москві, і вже вони вирішуватимуть, з якими ЗМІ Бойку спілкуватись. То що, може, це і не жарт був?

Журналістка Марія Цатурян закцентувала увагу на дещо іншому: хто дозволив кандидату в президенти вести «перемовини» з офіційними особами РФ щодо газу та ГТС? Адже контракт укладався не з Бойком.

Збирав реакції та сподівався, що вихідні будуть кращими, Степан Коза

Залишити коментар