Четвер, 29 жовтня

Російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського політв’язня Павла Гриба до шести років позбавлення волі за нібито схиляння до теракту іншої особи. Після оголошення вироку українець повідомив про початок голодування, оскільки до нього не пустили ані лікарів, ані омбудсменку Людмилу Денісову. Далі – у реакціях від Opinion.

Людмила Денісова, уповноважена Верховної Ради з прав людини, закликала міжнародну спільноту поширити тиск на Росію через порушення прав Павла Гриба на життя та справедливий суд. За словами Денісової, за час перебування в Ростовському СІЗО Гриб набув важких захворювань і потребує кваліфікованого обстеження та лікування.

Омбудсменка звернулася до очільників міжнародних організацій із проханням втрутитися в ситуацію та стати на захист прав Павла Гриба.

Відреагував на вирок і міністр закордонних справ Павло Клімкін. Він переконаний: милосердя, людяність і гідність – це поняття, котрі невідомі країні-окупанту. Міністр також закликав цивілізований світ тиснути на РФ для якнайшвидшого звільнення Павла.

МЗС України висловило рішучий протест через неправомірне рішення суду, запевнивши, що російська сторона грубо порушила норми та принципи міжнародного права. У Міністерстві наголошують: цим рішенням РФ порушує право на справедливий суд і на життя.

На сторінці посольства України в Республіці Білорусь (звідки і було викрадено українського політв’язня) продублювали заяву МЗС України. Окрім цього, у дописі додали: Україна продовжує застосовувати всі можливі політико-дипломатичні важелі для звільнення Павла та інших українців, незаконно засуджених із політичних мотивів на території РФ та тимчасово окупованого Криму.

Лікар Василь Притула звернувся до всіх, хто має контакт із Павлом, щоб переконати його відмовитися від голодування. Адже таке рішення – це однозначна смерть, а боротися за справедливість можна лише живим. Прохання медика на своїй сторінці продублював і батько політв’язня.

Про те, що голодування є дуже ризиковим для Павла, написав і російський адвокат Микола Полозов. Юрист сподівається, що Гриб зможе все це витримати, а ті, хто причетні до захватів та фабрикації справ щодо українських військовополонених, відповідатимуть за це.

І наостанок. Лаконічно, але максимально влучно від народної депутатки Ірини Подоляк.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар