Середа, 21 жовтня

Як носити брошки

Довгі роки брошки були якимись бідними родичками в нашому гардеробі. Майже в кожної жінки завалялися десь у дальній шухляді пара чи трійко брошок невідомого походження. Але як давно ви витягували їх на світ божий? Не пам’ятаєте?

А дарма! Бо в останні роки брошки є одним із наймодніших аксесуарів. Кілька років тому було дуже популярно носити короткі буси з великими елементами під комірець сорочки чи поверх светра, але нині ця мода остаточно пішла. Якщо ви бачите дівчину з великим намистом поверх сорочки з комірцем, будьте певні, вона збирала свій образ за фото з модних блогів семирічної давнини, щонайменше. Бо сучасна мода пропонує розстібнути комір сорочки та вдягнути один-два тоненьких ланцюжка з кулонами просто на голу шкіру.

А якщо хочеться комір сорочки залишити застібнутим, то краще його прикрасити отак! Брошкою!

Як носити брошки

Тут варто зазначити одразу: хоча на акторці Ембер Херд, на фото праворуч, – брошка дорогоцінна, діамантова, і коштує вона значно більше, ніж ваша автівка, але вас це аж ні до чого не зобов’язує. Брошки абсолютно не мають бути виключно коштовними, біжутерія також має право на життя.

Ба більше! Незважаючи на те, що золоті прикраси наші жінки обожнюють і ювелірні крамниці на кожному кроці, які не банкротують навіть у скрутні часи, тому найкращий доказ, але от саме дорогоцінні брошки в нас майже не користуються попитом. Каблучки, сережки, браслети – скільки завгодно. А брошки – ні. Немає традиції носіння брошок, і це не тільки українська специфіка. Експерти ювелірного ринку кажуть, що країни Східної Європи, особливо колишнього СРСР, настільки безперспективні з точки зору продажів брошок, що великі західні ювелірні бренди їх сюди майже й не привозять – немає сенсу.

Але якщо купівля коштовної брошки вартістю з малогабаритну квартиру не входила до ваших планів, то вам така ситуація тільки на користь. Немає традиції носіння діамантових брошок, тому всі брошки, які можна побачити на наших вулицях – це біжутерія. І тому некоштовні, демократичні брошки, які тільки вдають із себе ювелірні прикраси або й не вдають взагалі, а зроблені з простих матеріалів, – дерева, пластику чи навіть пап’є маше – це цілком нормально. Це не сприймається як підробка, не виглядає як фейкова сумка із гучним логотипом та кривими швами. Недорога брошка сприймається як стильний аксесуар, якщо вона справді стильна та добре підібрана до вбрання.

Сенс брошок не в тому, щоб продемонструвати свої статки. Сенс у тому, щоб продемонструвати свій смак. Щоб вигадати креативний, непересічний образ, притаманний саме вам. Наприклад, вдягнути не одну брошку, а дві одночасно. Як бачимо, цей прийом можна використати як для прикрашання вечірньої сукні, так і для буденного светра.

Як носити брошки

А де дві – там і купа. Саме тому, що брошки ми використовуємо некоштовні, не дуже дорогі, вони чудово виглядають, коли їх ціле скупчення. Такі образи пропонують провідні дизайнери в колекціях цього року.

Як носити брошки

Якими ще можуть бути брошки окрім класичних – із скла та метала? Дуже популярні брошки у вигляді бантів чи жабо із сутажної чи атласної стрічки. Їх можна носити під комірець сорочки чи на лацкані жакета або пальта. І тут також можна не розмінюватися на дрібнички. Бант може бути досить великого розміру. А може бути й не один, а пара чи трійко.

Як носити брошки

Дуже актуальною темою цього сезону є пір’я. Прикрашають пір’ям усе: одяг, туфлі. Звичайно, речі з пір’ям виглядають дуже екстравагантно, на роботу таке не поносиш. Але велика брошка з пір’я може за мить перетворити базову, скромну сукню на супер-модне вбрання, у якому можна залюбки піти хоч в оперу, хоч на прийом, хоч на весілля. А вранці просто відстібнути брошку – і в цій самій сукні піти до офісу.

Як носити брошки

Де взяти такі брошки? Не виключено, що просто зараз, коли ви читаєте ці рядки, черговий витвір брошкового мистецтва виробляє ваша сусідка за стінкою. В нас купа майстринь із золотими руками та прекрасним смаком, вони виробляють сучасні, стильні брошки на будь-який смак. Купіть одну – і ви вже не зможете зупинитися!

Як ще можна носити брошки? Можна заколоти брошкою хустку на шиї – це дуже модно, і про це ми писали минулого разу. Деякі дівчата носять брошки навіть як прикраси для волосся. Звичайно, це варіант не для всіх, із цим доведеться повозитися. Набагато простіше – причепити брошку на пасок чи просто на сукню на талії. Акцентувати талію знов стало модно, то чому б не зробити це за допомогою брошки?

Як носити брошки

А ще можна наліпити брошку на сумку. Чи навіть не одну брошку, а знову таки цілу компанію. Або на рукавичку, але не на ту, що ми носимо зимою для тепла. А на тонку, маже непомітну, яку носять виключно як стильну примху. Такі рукавички – це, звичайно, ще та забаганка пересиченої модної тусовки, але якщо вже втрачати глузд, то чом би й не з брошкою зверху.

Як носити брошки

Якщо вам здається, що автор дещо іронізує щодо брошок та моди взагалі, то ви не помилилися. Так воно і є. Справа в тому, що саме іронія, саме це веселе, бешкетне ставлення до вбрання – це наймодніше, найпрогресивніше та найбільш перспективне, що може бути. Високою вартістю речей ви сьогодні в цивілізованому світі нікого не здивуєте. Бренди мас-маркету виробляють час від часу лахи такої пристойної якості, а люксові бренди так часто прагнуть догодити смакам широкого загалу, що в підсумку продукцію перших від продукції других часто з трьох кроків їх не відрізниш, а на фото – і поготів. Тому цінується сьогодні не те, що ти вдягнений дорого, а те, що ти вдягнений цікаво, креативно та без зайвого пафосу.

Як носити брошки

Тому брошкою запросто може бути смішний персонаж мультика чи коміксів, кумедний єнот чи чеширський кіт. Не варто ставитися до брошок надто серйозно. Не варто ставитися надто серйозно до моди взагалі – це перший крок до того, щоб виглядати справді модно.

Майя Тульчинська, модний блогер

Більше статей автора читайте на Доступно та просто про моду та стиль та http://cloche.club/

2 комментария

  1. Pingback: Цікаво, креативно та без зайвого пафосу: вчимося носити брошки

Залишити коментар