Вівторок, 24 листопада

Ну що, до виборів все менше часу, тож природно, що з’являються нові й нові результати опитування. Цього разу – від Київського міжнародного інституту соціології. Згідно з дослідженням, лідером залишається Зеленський, слідом іде Порошенко, а третьою у гонці прямує Тимошенко. Далі – у реакціях від Opinion.

Так ось, за офіційними результатами дослідження, якби вибори відбувались у другій половині березня, то з усіх громадян, що досягли 18 років, 19,5 % віддали б свій голос за шоумена Зеленського, 10,3 % – за чинного президента і 7,6 % – за очільницю «Батьківщини».

Утім, найбільш наближеними показниками до можливих результатів дослідники вважають розрахунок відсотків щодо тих, хто визначився. У такому разі Зеленський отримує 32,1 %, показник Порошенка – 17,1 %, а електорат Тимошенко складає 12,5 %. Далі з 12,5 % іде Бойко, з 6,9 % – Гриценко.

За словами політичного експерта Олексія Мінакова, Порошенко обігнав Тимошенко, навіть не зважаючи на можливу статистичну похибку. Вочевидь, завдяки індексації пенсій та монетизації субсидій. Фахівець припускає, що у штабі Юлії Тимошенко вже готують промову про масштабну фальсифікацію та нелегітимність виборів. Щось таке, до слова, можуть заспівати і в Москві.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська наголошує, що Зеленському вдається утримувати свій рейтинг завдяки відсутності в політичних форматах та будь-яких професійних дискусіях.

Блогер і громадський активіст Андрій Смолій натомість сумнівається, чи варто вірити результатам, мовляв, до офіційного оприлюднення рейтинги були продемонстровані на «1+1». Однак автор нагадує: близько 25 % виборців досі не визначились.

Президент французько-української асоціації «Центр розвитку та міжнародного співробітництва» Володимир Лазар підсумував, що в Юрія Бойка шансів на президентство немає, власне, як і в Анатолія Гриценка. Натомість Лазар наголошує, що вибори – це компроміс, а не перемога вашого фаворита.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва впевнена, що життя не вирішується у день виборів, а підсумки варто підбивати у перші річниці та «стоденки». Також авторка пояснює: Порошенко і Тимошенко мають свій результат, оскільки ніяк не змінилися з 2005-го за своєю формою та суттю, а Зеленського підтримують, оскільки це протест проти старих політиків та «лабораторне тестування лідера нового типу».

Політолог Петро Олещук вважає, що найбільшою проблемою чинного президента є його антирейтинг, котрий є найвищим – 45 %. Далі з показником 20 % іде Юлія Тимошенко, слідом – Зеленський. Найнижчий антирейтинг має Роман Кошулинський та Ігор Шевченко.

Збирав реакції та збирався на вибори Степан Коза

Залишити коментар