П'ятниця, 30 жовтня

Ну що, те, чого ми так довго чекали, нарешті сталося – Вакарчук таки звернувся до українців напередодні виборів. Співак закликає не голосувати «по приколу», адже майбутнє та доля країни – у наших руках. Далі – у реакціях від Opinion.

У своєму зверненні Вакарчук запевняє, що «майбутнє – це не прикол», адже «його здобувають відважні, але й відповідальні». Так само «гідність – не пусті слова», а «зміни – не випадковість». Співак переконаний, що не має права мовчати та закликає голосувати не «по приколу», а відповідально.

Чи був допис лідера «Океану Ельзи» натяком на кандидатуру Володимира Зеленського – можна було б лише здогадуватися, якби лідер «95 кварталу» не поспішив із відповіддю Вакарчуку. Мовляв, аби не бути «по приколу», вирішив разом із командою бути серйозними, як всі. Щоправда, нічого кращого, аніж фоточка з хот-догами, кандидат не вигадав. Десь плаче Юлія Тимошенко, а втричі більше плаче Сергій Каплін.

Утім чимала частина мережі переконана: звернення стосувалося саме Зеленського. До прикладу, таку думку висловив політичний експерт Олексій Мінаков.

Цікаво, що майже провидцем у цій усій історії став інший кандидат – Роман Безсмертний, котрий у нещодавньому інтерв’ю наголосив, що «фактор Вакарчука» може вистрілити в найближчі дні. Ну от, вистрілив. Декого навіть зачепив.

Своїм дописом та відповідним хештегом Вакарчук розпочав новий флешмоб у мережі. До нього вже приєдналися відомі українці. Наприклад, письменники Сергій Жадан та Маркіян Камиш.

Підтримав звернення співака й письменник Андрій Любка. Ще й додав, що сподівається побачити Вакарчука на парламентських виборах із партією молодих, сучасних, патріотичних та прозахідних людей.

Натомість письменник Андрій Кокотюха переконаний, що особливого результату з цього звернення співака не вийде – потрібно було хоча б сказати все те саме в телеефірі.

А от політолог Віктор Таран подякував Вакарчуку за позицію та висловив сподівання, що виборці його почують. Почують чи ні – ми побачимо вже зовсім скоро. Звісно, хотілося б вірити.

Блогер та громадський діяч Андрій Смолій у свою чергу припустив, що слова музиканта стосувалися тих, хто прагне голосувати за Зеленського та проросійські сили. Автор переконаний: голосувати «по приколу» – це знищити країну та плюнути в обличчя тим, хто зараз тримає наші кордони на сході країни.

Зовсім інакше поставився до звернення Святослава Вакарчука блогер Дмитро Литвин. Автор не задоволений тим, що співак нібито боїться підтримати когось конкретного, як варто було б зробити лідеру суспільної думки.

Закликала не голосувати «по приколу» й перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко. Натомість радить думати. А ти сиди й ламай голову – це у прямому сенсі слова чи в сенсі нових лозунгів Порошенка. До 31-го березня прийдеться шукати синоніми… А то ще скажуть (знову), що я порохобот.

А ось блогер Антон Ходза оцінив текст заяви по-своєму, звернувши увагу про частину, де Вакарчук «не має права мовчати». Мовляв, він же не Будда та не Папа Римський, аби не мовчати. Ну, тут треба подума… Ой, перепрошую.

Збирав реакції та точно збирається на вибори 31-го березня Степан Коза

7 комментария

  1. Олександр on

    Голос кожного з виборців — це майбутнє України і у молоді, якій жити у цьому майбутньому, не «по приколу — рабство їхніх дітей. Політика — це сила розуму, мудрості у процесах життя народу України. Наша Україна лежить на площаниці розп’яття майбутнього. І загорнути її у неї просто, та воскреснути буде важко. Я згоден з Святославом у тому, що творчі люди мають розмовляти з українцями відверто і щиро — не по приколу. ‘

  2. Олександр on

    Прокинувся. Так треба йому сказати що ми вже 28 років «живемо по приколу»».Як наслідок маємо «перші місця» по зубожінюю, населення, по смертністі, по найбагатших правителях, по рівню корупції і т.д. Потрібно змінювати цей «бомонд», який себе кличе «політичною елітою». А достойні кандидати у «списку — 39» є. І повірте. що це не діючі політикиі не бувші, — це свідомі патріоти своєї Держави, яким гроші не основна цінність у житті..

  3. Всі в Україні знають Вакарчука, а от хто такий Ходза???? Оце дійсно ФАНТАСТИЧНА!!! зарозумілість у пацана.

Залишити коментар