Понеділок, 19 жовтня

Європейський парламент схвалив новий закон, що забороняє використання одноразових пластикових виробів. До 2021 року в ЄС будуть заборонені такі вироби: пластикові столові прилади одноразового використання (виделки, ножі, ложки та палички для їжі), одноразові пластикові тарілки, пластикові соломинки для напоїв, ватні палички, харчові контейнери і чашки з пінополістиролу.

До 2029 року країни-члени ЄС будуть зобов’язані збирати 90 % пластикових пляшок для вторинної переробки, і вони будуть виготовлятися з використанням 25 % вторинних матеріалів у 2025 році та 30 % – у 2030 році. Угода також посилює застосування принципу «забруднювач платить», зокрема щодо тютюну, шляхом введення розширеної відповідальності виробників.

Цей новий режим також застосовуватиметься до риболовних знарядь, щоб гарантувати, що виробники, а не рибалки, несуть витрати за збір сіток, втрачених на морі. За даними Єврокомісії, заборонені новими правилами одноразові вироби становлять 70 % відходів, що потрапляють до океанів світу, створюючи загрозу для дикої природи та рибних ресурсів.

Залишити коментар