Неділя, 1 листопада

Годинник робить «тік-так», а часу до виборів лишається не так вже й багато. Ще менше – до дня, коли будь-яка агітація заборонена. Про що пишуть у фейсбуці головні кандидати напередодні дня тиші – у реакціях від Opinion.

Аби ніхто не писав у коментах про упередженість чи агітацію, пояснюю: ми взяли сторінки 12 кандидатів, котрі за результатами опитувань мають найбільший рейтинг. Дивитись, що вони пишуть, будемо за абеткою. Тому дочитайте до кінця. Це насправді цікаво – риторика повідомлень перед днем мовчання.

Отже, перший із кандидатів Роман Безсмертний запевняє, що упродовж кампанії не брехав, не лив бруд на опонентів і не був технічним кандидатом. Натомість політик пропонує «зламати матрицю», не грати за сценарієм «прохідний-непрохідний» і обирати не з трьох кандидатур, а з усіх 39. Отже, головний меседж – шанси мають не лише лідери опитувань, і зламати сценарій можливо.

Юрій Бойко звертається до своїх читачів так, ніби стовідсотково переможе і вже розповідає, як все зміниться. В одному з останніх дописів робить ставку на молодь, котру, на мою скромну думку, складно назвати електоратом саме цього кандидата. Головний меседж – молодь почуватиме себе впевнено, а народження дітей не битиме по гаманцю.

Олександр Вілкул наголошує, що його метою є «відновлення миру та нормального життя в Україні», та перераховує тих, хто його підтримав. У сумі це нібито «мільйони людей» з усієї країни. Головний посил – мене підтримують, я можу перемогти.

Анатолій Гриценко натомість розповідає про свою передвиборчу кампанію та наголошує, що найбільше нам зараз потрібні сила духу та єдність. Нечіткий, але зрозумілий мотив, – заклик до об’єднання навколо своєї кандидатури.

На сторінці команди Володимира Зеленського закликають зробити 31 березня «правильний вибір» та створити «країну мрій». Вочевидь, метою таких текстів можна назвати активізацію електорату та заклик прийти на дільниці.

Руслан Кошулинський запевняє, що ці вибори дають шанс отримати нову владу, а українці повернуть собі можливість контролювати країну. Тож і меседж прочитується відповідний: панівна верхівка потребує перезавантаження, і шанс на це є.

Олег Ляшко публікує купу фоточок з виборцями, наголошуючи, що йде на вибори заради них, аби забезпечити цих людей надійними пенсіями, зарплатами та повагою з боку держави. Посил такий самий, як і передвиборча кампанія, – зобразити кандидата «народним президентом».

Валентин Наливайченко критикує роботу чинного президента, називає її неефективною, а натомість пропонує власний план дій. Розповідає про свої головні завдання та мету. Меседж прочитати складно, вочевидь, кандидат пропонує себе як цілковито контрастну альтернативу до чинної влади.

Петро Порошенко зосередився на головних суперниках, запевняючи, що це фігури олігарха Коломойського. Розповідає про бруд з боку журналістів «1+1» та брехню. Мета повідомлення – запевнити, що «реваншу не буде», навіть попри нечесну гру опонентів.

Ігор Смешко обрав трохи відмінну від інших стратегію: він публікує цитати з різних інтерв’ю. Наприклад, в одному з останніх дописів наполягає, що рейтинги та соцопитування – це технологія маніпуляції виборцями. Закликає кандидат голосувати серцем і головою у першому турі та за обставинами – у другому.

Юлія Тимошенко переконана у потраплянні до другого туру й апелює до «звичайних людей, котрі у неділю отримають шанс на зміни». Меседж доволі чіткий: я пропоную новий курс розвитку, і я здатна перемогти.

Олександр Шевченко не звертався з якоюсь мотивацією. Навпаки, він розповідає про те, як нібито члени команди Кошулинського зривали його агітаційні матеріали. Зрештою, не тільки його, але й усіх, крім «Блоку Петра Порошенка». Можливо, кандидат хоче завірити своїх читачів, що чинний президент грає не за правилами.

Отже, що я хочу сказати наостанок. Кандидатів дійсно чимало, кожен гне свою лінію, б’є по чітким точкам та знає, на чому робити акценти. Абстрагуйтеся від цього. Я часто жартую, але тут серйозно. Обирайте зважено, аналізуйте. Кожен голос здатен визначити майбутнє країни. Раптом що, тут коротка добірка ключових думок цих кандидатів від мого колеги. Побачимось на виборах!

Збирав реакції та точно йде на вибори Степан Коза

Залишити коментар