Вівторок, 20 жовтня

У одного з них у штабі розслаблююча атмосфера та алкоголь на будь-який смак. У іншого – напруга, яка, здається, передається навіть через світлини. Вони обидва ще зустрінуться. Якщо не на дебатах, то точно в другому турі. Як реагували на результати екзит-полів два головні претенденти на перемогу – у фоторепортажі від Opinion.

У штабі Зеленського – розливне пиво, нардеп Сергій Лещенко з фірмовим зеленим бейджем, стіл з аерохокеєм, настільний футбол, стенд із купою алкоголю та… сам Зеленський. Зеленський – на екранах, Зеленський – наліпка на чиємусь айфоні та, урешті-решт, справжній Зеленський, який на цей раз не ховається від журналістів і замість вмикання скайпом із затримкою у шість секунд самостійно підходить до мікрофону. За даними національного екзит-полу, він перемагає у першому турі із суттєвим відривом. Він радіє, обіймається з членами команди, дозволяє комусь накинути на себе піджак та зрештою береться коментувати перші результати.

«Нам все одно, із ким бути в другому турі… Мені вже сказали, що є якісь фейки: ми з кимось уже “домовляємося, об’єднуємося”. Ми ні з ким не домовляємося. Ми – молоді люди; ми не хочемо, чесно кажучи, бачити все те минуле у своєму майбутньому, у майбутньому нашої країни», – розповідає задоволений кандидат.

Стратегія на другий тур – перемога. Далі – слова вдячності виборцям, дружині та всім іншим. І наостанок нова варіація тролінгу чинного президента: «Екзит-полів – багато, переможець – один».

На зустрічі з Порошенком усе зовсім інакше. Ані алкоголю, ані настільних ігор, стікерів чи зелених бейджів. Навіть Сергія Лещенка, який пройшов до парламенту саме від БПП, немає. Натомість є, наприклад, Ірина Геращенко. Не з бейджем – із футболкою на захист Олега Сенцова. Усі зосереджені та серйозні. Хтось сидить аж занадто замисленим, хтось пішов повністю «у себе». Навряд чи результати опитувань когось здивували. Здивувала, напевно, відсоткова різниця. Усмішок мало. Усміхається лише сам президент, коментуючи хід та результати виборів. Щиро чи від нервів – зрозуміти складно. Напруга настільки висока, що оплески між словами врізаються в повітря, мов ножі.

«Ми пройшли тест на нашу європейськість. А це означає, що все щодо європейського напрямку ми робимо правильно. Це відповідає європейській політичній культурі, цивілізаційним стандартам Європейського Союзу. І я твердо переконаний у тому, що цей іспит Україна сьогодні склала успішно. І 21 квітня ми теж блискуче впораємося із завданням, захистом волевиявлення», – Президент звертається до аудиторії рішуче та довго. Переходить знову на сміх чи стає серйозним. Каже, посміятися вийде 1 квітня, далі – буде не до жартів.

«Вам, і це абсолютно серйозна розмова, вирішувати, куди Україна піде, хто буде Верховним Головнокомандувачем, хто буде представляти Україна на міжнародних зустрічах із нашими західними партнерами та хто буде представляти Україну на переговорах із Москвою. Це ваш вибір і ваше рішення. Моє завдання – завоювати вашу довіру. Моє завдання – забезпечити вільне волевиявлення громадян і захистити його», – продовжує він, та інколи не стримується, каже прямо: це не жарти, це вибори Головнокомандувача.

Текст: Дмитро Журавель

Фото: Іван Печений

1 комментарий

Залишити коментар