Субота, 31 жовтня

У Парижі українці мали можливість проголосувати на президентських виборах. Як це відбувалося та які були настрої у виборців – у матеріалі Opinion

Виборча дільниця № 900102 в Парижі, де сьогодні віддали свої голоси українці, розташована в Культурному центрі імені Василя Сліпака, є, на жаль, єдиною у Франції. Тому дехто подолав сотні кілометрів, щоб мати змогу скористатися своїм громадянським правом та віддати голос за того кандидата, якому ввіряє своє майбутнє. Дільниця відчинилася о 8.00 годині за місцевим часом, але перший відвідувач чекав біля дверей уже о 7.25.

До списку виборців у Франції було внесено 3 544 особи, більшість із яких проживає в Парижі. Мушу зазначити, що офіційної статистики про те, скільки українців перебуває на французьких теренах, немає та вона не охоплює повністю всіх тих, хто тут проживає. Тож відсоток зареєстрованих виборців – це лише маленька частина тих, хто за певних обставин опинився у Франції.

Дуже потішив склад виборчої комісії, який здебільшого складався з молодих людей, які здобули чи здобувають освіту в французьких вишах. Вони усіляко допомагали виборцям необхідними порадами та вміло керували процесом. Завдяки хорошій організації не було надто великих скупчень та величезного натовпу перед дверима, а ті нетривалі черги, які все ж утворювалися час від часу, швидко рухалися вперед, тож виборці довго не очікували.

Загалом, оптимістично налаштована молодь, вийшовши з приміщення дільниці, зупинялася біля вивіски, аби зробити селфі, а старші люди поспішали далі по своїх справах. За тим, щоби процес тривав мирно, слідкували як працівники Українського посольства у Франції, так і представники французької поліції.

Серед тих, хто прийшов проголосувати, були й заробітчани, які приходили на дільницю після недільної служби в храмі, і туристи, які приїхали в Париж у справах лише на кілька днів. Навіть вони не полінувалися зареєструватися у списку виборців. Склалося враження, що цього разу до голосування поставилися відповідальніше, ніж зазвичай. Один із виборців, студент, який здобуває в Парижі освіту, розказав, що настільки відповідально підійшов до вибору, що заледве зміг сьогодні заснути. На моє запитання, що його спонукало прийти сюди, відповідає, що робить це заради свого майбутнього, бо планує повернутися в Україну, тому для нього ці вибори – не просто галочка в бюлетені, а свідоме та зважене рішення. Інша молода леді на моє запитання відповіла, що після Майдану, проголосувати – це не право, а обов‘язок кожного, для того, щоб усі ці події не були даремними.

Отож, для наших співвітчизників сьогоднішній день став таким собі приводом зібратися разом у дуже дружній атмосфері, одягнути яскраві вишиванки й не залишитися осторонь важливих подій, які впливають на наше майбутнє.

Текст і фото: Інна Власюк

Залишити коментар