Четвер, 20 лютого

І поки в мережі обговорюють необхідність проведення дебатів між Зеленським та Порошенком перед другим туром, команда шоумена оприлюднила у Фейсбуці список вимог (!) до чинного Президента. Що саме вимагає «Зе!» команда та чи все це належить до повноважень гаранта – у реакціях від Opinion.

У команді Володимира Зеленського зазначили, що ознайомились із заявою Порошенка до молоді, відтак вимагають, аби до завершення терміну перебування на посаді він реалізував цілий ряд вимог. Яким чином штаб кандидата може чогось вимагати в чинного Президента, щоправда, не вказується. Утім серед вимог «Зе!» – скасування декларацій доходу громадських активістів, перезапуск роботи НАЗК, новий виборчий закон, і це ще навіть не все. Непогані так вимоги для менш ніж трьох тижнів, еге ж?

Ірина Геращенко, перша заступниця голови Верховної Ради, нагадала команді Зеленського, що зміни до законів приймає не Президент, а Верховна Рада. Поза тим, Порошенко ще півтора роки тому ініціював скасування декларацій для активістів (чого й вимагають у штабі шоумена), однак парламентарі це голосування провалили.

Політичний експерт Олексій Мінаков переконаний, що оприлюднені вимоги – це дуже потужний із політтехнологічної точки зору крок. Адже Зеленський у такий спосіб фактично дає доручення (!) чинному Президентові.

Натомість Олена Сінченко, керівниця секретаріату «Ради Експертів», вважає оприлюднені вимоги правильними та такими, що мають підтримуватися всіма притомними українцями. Сінченко також додала, що це тактично грамотний хід із боку Зеленського, розрахований на зміцнення «ядерного електорату». Однак експертка має і важливе запитання: «Може, це просто дуже вдалий піар-хід?».

А ось юристка Олена Тищенко різко розкритикувала оприлюднені умови.

Блогер Вадим Фульмахт зі свого боку погодився, що опубліковані вимоги – це доволі потужний крок від команди шоумена. Однак тепер ті самі прибічними Зеленського повинні домогтися від свого кандидата обіцянки реалізувати все те, що вимагається від Порошенка.

Голова ГО «Антикорупційний офіс» Олексій Чорний звернув увагу на аргументацію прихильників Порошенка про те, що ці вимоги здебільшого не належать до повноважень Президента. Мовляв, мова, віра, зарплата поштарів та децентралізація теж не дуже вписується в компетенції Президента.

А наостанок – найбільший зі скріншотів, у якому Пилип Духлій, блогер, спробував довести, що команда Зеленського – дилетанти, котрі не знайомі із законами. Наприклад, ідеться про те, що Президент не приймає закони, голова НАЗК та її члени назначаються Кабміном, а не Порошенком тощо.

Збирав оце все, вирізав, замальовував та коментував Степан Коза

Залишити коментар