Понеділок, 26 жовтня

Метеоблог головного синоптика країни

Щороку до нас приходить кілька весен. Спочатку календарна, 1 березня, потім – за старим стилем, 13 березня, далі – астрономічна, 21-22 березня.

Для когось весна приходить разом із першим сонцем, коли щезає останній сніг, коли нарешті можна позбутися товстих пуховиків, набридливих шапок та неелегантних черевиків. Але є ще одна весняна ознака – коли в наших оселях вимикають опалення. Тоді ми вже точно знаємо, що незабаром – яскравий весняний вибух гіацинтів, нарцисів, тюльпанів, сліпучого сонця, темних окулярів та різноманітної розсади на городах.

І саме на цьому тижні середня добова температура повітря не опускатиметься нижче +8 градусів, що є необхідним сигналом для комунальних служб вимикати опалення.

До кінця тижня температура повітря у більшості областей України становитиме в денні години +10+16 градусів, на заході та півдні місцями до +17+20 градусів.

Свіжішим повітря очікується у східних областях та на узбережжях морів, +7+12 градусів. Нічні нулі та невеликі мінуси нарешті щезнуть, уночі передбачається +2+8 градусів.

5 та 6 квітня в Україні переважатиме антициклонічний характер погоди, тобто, опадів не очікується, буде сухо та сонячно. 7 квітня із Польщі наблизиться атмосферний фронт.

На Благовіщення в західних областях України та в другій половині дня й у північній частині пройдуть дощі. Проте на решті території ще буде сухо.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: www2.wetter3.de

Естафету дощової вологої погоди підхопить наступний тиждень Із понеділка у більшості областей України випадатимуть дощі, від невеликих до помірних. Східна частина утримається від суттєвих опадів.

Температура повітря втримається переважно високою, максимально очікується +12+19 градусів. Із 10 квітня у західних областях України передбачається похолодання до +7+12 градусів.

У Києві 5 та 6 квітня очікується суха сонячна тепла погода. Температура повітря становитиме +10+15 градусів. 7 квітня в другій половині дня у столиці є ймовірність дощу.

Із наступного тижня у Києві посилиться вологість повітря. Із 8 до 11 квітня періодично випадатимуть дощі, від невеликих до помірних. Дощі чергуватимуться із проясненнями.

Температура повітря не зазнає суттєвих змін і коливатиметься вночі в межах +3+7 градусів, а вдень вона становитиме +12+15 градусів.

Весна красиво, із гідністю та посмішкою походжає Україною, нагріваючи сонцем повітря, людей, поливаючи землю першими теплими дощами, прикрашаючи все навколо щорічним дивом, яскравими квітами та зеленим ніжним листям. Такий чудовий та неповторний час приходить щороку, але завжди – як вперше. Треба й нам вчитися у весни цієї гідності, краси, доречності та мудрості природної.

Наталка Діденко