Неділя, 25 жовтня

Поки Володимир Зеленський із Петром Порошенком сперечаються, де краще здавати аналізи, Уляна Супрун наголосила, що існує не так багато лабораторій, котрі можуть дати правдиву оцінку результатів. В Україні найбільш сучасне обладнання для цього є лише в антидопінговому центрі олімпійського комітету.

У суперечку про найбільш надійну лабораторію, де кандидати могли б перевіритися на вживання алкоголю та наркотиків, вступила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. За її словами, сьогодні є не так багато лабораторій, котрі мають можливість дати максимально правдиву оцінку результатів.

«Парадоксально, але якими б руйнівними для нашого організму не були наркотичні речовини, їх не так легко виявити, як здається на перший погляд. Ось чому спортсмени або ж особи, що скоїли злочин, проходять ретельні обстеження та здають біологічні рідини до спеціальних лабораторій.

Для ґрунтовного аналізу необхідне специфічне обладнання, яке діє за зовсім іншим методом. Це має бути тривалий процес дослідження (2-3 дні) на основі аналітичної хімії. А саме: хромато-масс-спектометрія. Все інше, наприклад, тест-смужки, що обіцяють результат за 15 хвилин, не є достовірним показником.

В Україні є не так багато лабораторій, що можуть зробити таке дослідження. Ще менше – гарантувати, що воно буде проведене якісно. Найбільш сучасне обладнання для цього є лише в антидопінговому центрі олімпійського комітету. Саме вони регулярно працюють зі спортсменами задля визначення, чи вживають вони заборонені речовини», – запевнила Супрун.

Залишити коментар