Вівторок, 24 листопада

Про Maruv і Зеленського

Живемо в такий час, коли сенсація на сенсації іде й сенсацією поганяє. Тому не дивно, що за всіма скандалами і креативними витівками ми вже забули тему, яка так хвилювала українське суспільство всього півтора місяці тому.

Давайте пригадаємо, як співачка MARUV виграла національний відбір Євробачення. Глядацька аудиторія голосувала за неї, хоча Ганна Корсун охоче гастролює в державі-агресорі, а свою пристосуванську позицію ще й пояснює тим, що вона несе мир. Українці голосували за MARUV, не звертаючи уваги на те, що її номер представлятиме Україну в порно-стилі; глядачам було б прийнятно побачити таку картинку поруч із прапорцем України під час трансляції у всій Європі.

Минув усього місяць – і така ж ситуація повторилась із голосуванням за Володимира Зеленського. Цей кандидат у президенти також протягом усіх років війни без проблем вів бізнес у Росії і навіть отримував фінансування на фільми своєї студії з російського бюджету. Усі добре пам’ятають, як «Квартал 95» жартував з української мови, україномовних людей у своїх програмах виставляв недолугими селянами, а саму Україну порівнював з акторкою німецького порнофільму, яка готова «приймати з усіх боків».

Що спільного в обох цих голосуваннях? По-перше, той факт, що деякі публічні особи – на кшталт MARUV і Зеленського – не гидують заробляти в Росії, знаючи, що йде війна, щодня гинуть українські військові, а в російських тюрмах сидять десятки наших військовополонених і заручників. Їхня позиція доволі хитра: мовляв, ми патріоти, але тишком-нишком не проти заробити пару російських рублів. Коли ж їх спіймати за руку – починають усе заперечувати і, як Зеленський, переписувати бізнес на своїх друзів. А вся річ у тім, що вони просто не помічають війни, наче живуть у паралельному всесвіті.

По-друге, готовність телевізійної аудиторії та мільйонів виборців таких співаків і політиків підтримувати, голосувати, ба навіть захоплюватися ними. Обидва ці голосування показують, що більшість українського народу чхати хотіла на війну, їм байдуже приниження України та жарти в порно-стилі. Це відверте глузування з держави, що п’ятий рік захищається від збройної агресії Росії, сягає свого апогею в саркастичній репліці «а що, бо Путін введе війська»? Ця фраза вже стала інтернет-мемом – саме нею прихильники Зеленського реагують на аргументи про те, що президентом має бути досвідчена й мудра людина. Навіть без повномасштабного наступу ми щодня маємо убитих і поранених українських військових на Донбасі, але інфантильним українцям це байдуже, бо для них війни просто не існує.

Цікаво, якби й нині існувала небезпека, що вночі буде авіаналіт російської армії, яка бомбитиме нашу столицю, чи голосували б українці за проросійського політика чи співачку? А знаєте, хто винен у тому, що український народ настільки розслабився й забув про війну? Винен у цьому Президент України Петро Олексійович Порошенко.

Просто через те, що за п’ять років на посаді він зміг забезпечити стабільне й спокійне життя в Україні, витіснивши війну на лінію розмежування на Донбасі, а захист країни доручивши створеній майже з нуля професійній армії.

Це Порошенко збудував й утримав міжнародну коаліцію на захист України, пролобіював санкції, тому Путін на танках і бомбардувальниках далі не пішов.

Це Порошенко в умовах війни забезпечив стабільний курс національної валюти, поступове зростання економіки й повноцінне демократичне функціонування влади та місцевого самоврядування.

Це Порошенко довів до кінця історію з наданням Україні безвізу, хоча чимало експертів твердили, що у воєнний час Європа навпаки буде закриватися від можливих потоків біженців з України. Більше того, навіть українці не вірили, що за таких умов ми отримаємо безвіз.

Згадайте 2014 рік, коли на стінах будинків українських міст малювали вказівники до бомбосховищ, гривня стрибала подеколи до позначки в 40 за долар, а на фронт захищати державу йшли добровольці без досвіду, форми й сучасної зброї.

Хто би що не казав, а доведеться визнати: Президент Порошенко забезпечив відчуття безпеки всій країні; йому це вдалося настільки добре, що український народ просто забув про реальну війну. Тому й розважається: як заслинена дитина, що задля цікавості витягує чеку з гранати.

Андрій Любка

14 комментария

 1. Навіщо ж було писати Чіо-Чіо-Сан, якщо в нашій країні разом з Порошенком все так безпечно та радісно. Лицемірно.

 2. Александр Бас on

  Во всех странах существует сотрудничество с арессором,иногда,с прямым врагом. Это такой тренд и бороться с ним надо,как именно ,не знаю.

 3. Поповкина Татьяна Андреевна on

  Невозможно слушать все это Порошенко за пять лет доказал как можно разворовать не гнущаяся и войны сдал Крым сдал Донбасс заводы не работают и его ещё на пять лет вообще проверь кто это за него голосовал и сколько им платили суд открытый вот что он заслужил

  • Галина Ясінська on

   Самі себе обманюєте! Сдал Крым?Крим почали захоплювати 20 лютого 2014 року(див. на медальки). приєднали до Росії 18 березня 2014 року. Порошенка вибрали на виборах 25 травня 2014 року.Сдал Крым? Сдал Донбасс? Саме завдяки його зусиллям вдалося змусити світ перейти від *глибокої стурбованості* до підтримки України. і призупинити захоплення України росією. А тепер ми маємо величезну загрозу втратити цю підтримку. Що далі, здогадуєтесь?
   Добре над цим подумайте і проголосуйте за Порошенка, навіть, якщо його не любите. Совість бережіть.

  • Краще б мову вивчили! А то аж бридко! Обливаєте багном людину, яка зробила так, що ви зараз можете жити, а не втікати від танків та обстрілів. Соромно за таких людей.

  • Ви — просто жертва інформаційної війни, що ведеться Росією проти України. Якщо, звісно, Ви не ольгінський тролль

 4. А в Прошенка можна подумати не має бізнесу в Росії і він не заробляє в країні агресорі . А про його кондитерську фабрику ви забули забули про те що обіцяв продати свій бізнес але так цого не зробив. А скандал з Свинарчуком старшим і молодшим це має так бути, нехай і далі наші солдати гинуть на фронті через несправні боййові машини, мене це більше болить. Чи якщо він призедент то все прощається і можна зробити вигляд що все впрядку так і має бути.

  • Задолбали зебилі со своими мантрами . Даже не удосуживаются посмотреть ДОСТОВЕРНУЮ информацию. Тотальная спекуляция на боевіх действиях и про все остальное наглая ложь. Неужели не видно откуда уши растут у ЗЕ. Надеюсь на следующей неделе все будет понятно. И всю шоблу Коломойского привлекут к ответственности.

 5. Дуже гідно написано. Цієї гідності на жель не мають більшість наших громадян. І за це доведеться розплачуватись. І через півроку ми не найдемо, а хто це проголосував за Зелепугу.

 6. Ти свою бездарну писанину сам пишеш у «порно-стилі», а тут святого вирішив повдавати? І взагалі, припиняй пхати свого прищавого носа у теми, в яких є повним нулем. Думаєш Порошенко дасть тобі якусь нагороду за вилизування його дупи? Жалюгідний хитрожопий рагуль.

 7. Блискуче, Андрію! А прогнози вже збуваються. Ще вибори не закінчилися, а ПАРЄ намагається відновити членство Росії, офіційний представник ПАРЄ посилає нах українців! Такого не було в історії асамблеї. Досі всі мусіли рахуватися з потужною харизмою Порошенка, з його вмінням захищати Україну на міжнародних переговорах. Скінчилося.

 8. Реагуючи на більшість попердніх коментарів: звичайно, навіть очевидно, що ті, хто прийшли до влади не є святими. АЛЕ навіщо кричати, прикривати власну дурість та безголовість тим, що зробили чи не зробили інші?? Ви думаєте припинити війну так легко? Невже наш народ настільки отупів, що не може зрозуміти того, що Зеленський — це відкрите фіаско для нашої держави? Хтось може уявити його на чолі України. У той час, коли цей чоловік навіть мови державної, наголошу МОВИ, а не язика, НЕ ЗНАЄ. Це просто щось неймовірне. А про інші знання я взагалі краще промовчу. Якщо у другому турі до влади прийде не Петро Олексійович Порошенко, то ми просто станемо «Малоросією», всі кроки у бік Європи, українізації просто зійдуть на пси. А в іншому випадку танки будуть стояти під Києвом, а Захід стане польською частиною, щось забере Румунія. І все. Не буде у нас більше держави. І всі війни, смерті, сподівання, спроби стати кращими, сильнішими , на рівні з іншими, прогресуючими державами, — просто полетять у бездну. Отож, друзі, співвітчизники, будь ласка, скористайтеся тим, що вам дав Бог, а власне мозком і просто подумайте над тим. що ви робите і, яке майбутнє несете для держави, для себе і майбутніх поколінь.

Залишити коментар