П'ятниця, 15 листопада

Демарш, бунт – як це все тільки не встигли охрестити в мережі. Словом, Порошенко указом відсторонив Максима Степанова з посади голови Одеської ОДА. Натомість сам Степанов з цим рішенням не погоджується і продовжує роботу. Що до чого – спробували з’ясувати у реакціях від Opinion.

На своїй сторінці у фейсбуці Петро Порошенко поки що не коментував відсторонення Степанова, однак на сайті президента можна без яких-небудь труднощів відшукати указ, згідно з яким Максима Степанова відсторонено від посади голови Одеської облдержадміністрації 6 квітня.

Слідом за цим – новий указ. Цього разу про призначення тимчасового в. о. голови Одеської ОДА – Сергія Паращенка.

Сам Максим Степанов у мережі таке рішення президента детально не коментував, натомість запустив флешмоб на власну підтримку. Мовляв, я забезпечив чесні вибори. Відсторонений? Не знаю, якими будуть результати флешмобу, але скажіть, будь ласка, хоча б хтось і Степанову, і Вакарчуку: найгірша ідея у світі – це фоткатись із білим аркушем паперу в руках…

До слова, про напис на цьому аркуші. Як зауважує блогерка та письменниця Зоя Казанжи, законом заборонено органам влади брати будь-яку участь у виборах. А тому теза про забезпечення чесних виборів, на думку авторки, видається сумнівною. Також Казанжи оприлюднила один із коментарів, у якому йдеться про те, що нібито Степанов організовував виборчі комісії на користь Зеленського. Парам-пам.

Натомість журналістка Соня Кошкіна переконана, що таке рішення президента викликано замалою кількістю голосів, відданих мешканцями області за Порошенка в першому турі.

Пов’язує звільнення Степанова з результатами першого туру і політолог Юрій Романенко.

Журналіст Євген Кузьменко наголосив, що Степанов завжди просував президентські ініціативи, перебуваючи на посаді. Водночас автор допису переконаний, що демарш чиновника – це дуже поганий знак для Порошенка.

Нардеп Ігор Луценко нагадав, що саме Максим Степанов вніс заставу за одеського активіста Сергія Стерненка, коли того протиправно кинули у СІЗО місцеві «правоохоронці». Загалом же Луценко вважає, що «ми маємо чергову беззаконну розправу з неугодними».

До слова, сам Стерненко, активіст, на життя котрого тричі були скоєні замахи, у своєму телеграм-каналі запевнив, що для одеситів подібна поведінка Степанова не є дивною, оскільки «Одеса давно перестала бути контрольованою та перетворилась на окрему республіку». Окрім того, активіст зазначив, що Степанов є наближеним до групи «Приват», яка працює на кандидата Зеленського.

Інший одеський активіст, Віталій Устименко, на якого також скоювали замах, вважає, що відсторонення Степанова означає, що Петро Порошенко з усіх сил тримається за можливість зачепитися за владу, а отже – другий тур пройде абсолютно не так, як перший.

Нардеп Ігор Попов назвав усе це дійство «гібридними виборами та боротьбою за порядок денний».

Ну, і класика жанру, про 24 години. Хтось же мав так пожартувати.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар