Субота, 24 жовтня

Новий хід політтехнологів чинного президента доволі непогано сколихнув мережу. На нових бордах протиставлення «Порошенко або Путін» отримало найпрямішу з можливих візуалізацій. Утім далеко не всім це cподобалося. Що саме обурило суспільство – у реакціях від Opinion.

У штабі Порошенка наголосили, що завдання рекламного сюжету – нагадати країні, що в умовах зовнішніх викликів потрібен сильний Президент та Головнокомандувач, оскільки завдання держави – «не розсмішити Путіна, як у планах Зеленського», а сміливо дивитися йому в очі та захищати країну й людей.

Першим розкритикував нові борди Порошенка тепер уже екс-кандидат у президенти Анатолій Гриценко. Він переконаний, що такою агітаційною рекламою гарант нібито свідомо розколює країну навпіл. Ну і звісно, пан Гриценко не оминув можливості наголосити, що його реклами подібного змісту не містили й ніколи не будуть.

Утім найчастіше питання звучить приблизно так: якщо хтось проголосував не за чинного президента, чи означає це, що людина – за Путіна? Наприклад, таку тезу озвучила нардепка та екс-журналістка Світлана Заліщук.

Подібної думки дотримується і блогер Сергій Наумович.

Народний депутат Мустафа Найєм здебільшого повторив слова Світлани Заліщук. Разом із тим екс-журналіст порадив штабу Порошенка змінити політтехнологів, оскільки нині вони «ніяк не відрізняються від Манафорта та Шувалова, котрі поділили Україну на три сорти». Зрештою Найєм також наголошує, що така риторика – небезпечна.

Журналіст Ростислав Демчук переконаний, що під портретом Путіна мається на увазі Володимир Зеленський. Окрім того, автор наголошує, що подібні ходи – це підсудна справа, а підстави подати заяву мають як Зеленський, так і… Путін.

Медіаконсультант Дмитро Сіманський зазначив, що нові борди – свідчення дуже серйозної громадянської і професійної деградації влади.

А ось журналістка Мар’яна П’єцух нагадала буквально вчорашні слова Порошенка про Путіна та Зеленського, котрі… якби так сказати, трохи не співпадають із новими бордами.

Політолог Петро Олещук переконаний, що є всі підстави, аби до подібних реклам застосовувалися не лише норми законодавства про вибори, але й закон «Про рекламу». А відтак забороняється «вміщувати зображення фізичної особи або використовувати її ім’я без письмової згоди цієї особи». І ось тут – запитання: чи давав дозвіл Путін. І ще одне: це демонстративне ігнорування правил чи спроба «красивого зливу».

Натомість блогер та громадський діяч Андрій Смолій встав на захист нової агітаційної реклами Порошенка, наголосивши: країну ділять ті, хто сьогодні намагаються перебігти від одних лідерів до інших, від одних ідеологій до інших,, від одних векторів розвитку країни… так, знову до інших.

Правдивими нові білборди вважає й блогер Мирослав Олешко.

Нардеп Андрій Левус також розкритикував тих, хто наголошує, що нові борди нібито розколюють державу.

Дивним таку критику реклами Порошенка вважає і Євген Будерацький, заступник головного редактора «Української правди».

Збирав реакції та не бачив ще цих бордів наживо Степан Коза

1 комментарий

  1. Це невдалий плакат. Треба, щоб президент Порошенко був не за Путiним, ось iдея:

    Президент Порошенко в оточенні простих українців, самих різних — чоловіків, жінок, дітей, обов’язково повинен бути солдат в камуфляжі, щоб показати, що час зараз напружений. Але не багато солдатів, щоб плакат не виглядав агресивно. Посміхається, добрий Президент і такі ж люди. Напис зверху — Захистимо Україну разом. Знизу — 21 квітня — вирішальний вибір. І в самому низу підпис — Петро Порошенко.

    Хто має таку можливість — будь ласка, передайте в штаб або близьким до президента людям.

Залишити коментар