Субота, 31 жовтня

У мережі почали активно обговорювати 10 перших кроків Зеленського у випадку перемоги. Журналісти спілкувались із представниками «Зе!»-команди, однак тепер ті ж члени штабу запевняють, що все – фейк. Як усе насправді та що ж таки передбачає «план Зеленського» – у реакціях від Opinion.

Отже почнемо з початку. Матеріал було опубліковано на одному з українських видань. У тексті чітко наголошується: журналісти зустрілись із членами команди – ідеологом кампанії Русланом Стефанчуком та експертом штабу з економічних питань Данилом Гетьманцевим – та поговорили про перші 10 рішень Володимира Зеленського у випадку перемоги.

До переліку кроків кандидата перейдемо трохи далі. Зараз дивимося на сторінку Руслана Стефанчука, який наголошує, що оприлюднений текст – це… не 10 перших кроків, а «вибіркові та поверхневі витяги», які зробив сам журналіст. Також ідеолог «Зе!»-кампанії спростовує інформацію щодо будь-яких призначень.

На сторінці «Команди Зеленського» інформацію про призначення також спростували: мовляв, досі триває процес аналізу (хе-хе) та відбору кандидатів. Окей. Виходить, журналісти все наплутали та набрехали?

Трохи не так. Сьогодні о 12-тій годині автори оновили текст, пояснивши, що інформація про кадрові рішення – інсайди авторів, а не офіційна позиція. Утім так і було написано в тексті. А ось слова Стефанчука про те, що журналіст узяв і самостійно склав ці 10 кроків – брехня, адже представники видання чітко озвучили формат та мету матеріалу, а також мають аудиозапис розмови.

«Боженьки, що ж це робиться та кому вірити» – подумали ви. Те саме подумав і я, але потім глянув на сторінку автора публікації Юрія Смірнова. Журналіст пояснює, що ще на етапі запиту наголосив, що хоче обговорити перші 10 рішень Зеленського. А потім про всяк випадок ще кілька разів уточнив, що саме прагне почути від представників штабу.

Зрештою Смірнов ще раз наголошує: питання про перші 10 рішень (уявіть, що написав капсом) повторювалося кілька разів, а самі співрозмовники попросили поставити питання війни на початок. На все це автор, за його ж словами, має аудіозапис. Ну і скріншотик, який також додається. І наостанок: Стефанчук, за словами Юрія Смірнова, тепер чомусь не відповідає на дзвінки.

Отакі пиріжки. Але розмова була, горобець вилетів – значить, давайте глянемо, як коментують «10 кроків» (чесне слово, заплутався, чи потрібні лапки) експерти. Зокрема політичний експерт Олексій Мінаков вважає, що ідея запрошення Великобританії та США до «нормадського формату» – не нова, прагнення ліквідувати конкуренцію між Міноборони та Генштабом – не така актуальна, як термінова реформа «Укроборонпрома», а із призначенням «чесних суддів Вищого антикорупційного суду» представники штабу запізнилися: відбір уже закінчився; на цьому тижні Антикорупційний суд має запуститися. Інші експрес-коментарі від фахівця – на світлинах.

Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції, резюмував, що Володимир Зеленський бачить дві ключові проблеми: війну та корупцію. Однак у згаданих кроках немає уточнень щодо антикорупційного порядку денного та порядку денного судової реформи, хоча обидва документи «Зе!»-команда підтримала.

Інвестбанкір Сергій Фурса звернув увагу на те, що податкова амністія, котру прагне здійснити Зеленський, суперечить програмі МВФ, а з іншого боку – ставить хрест на боротьбі з корупцією.

Натомість нардеп Вадим Денисенко розмірковує про «секретний план для Ради», про який розповіли представники команди кандидата. Цю тезу політик називає ключовим пунктом, однак запевняє: весь «секрет» уже озвучив Юрій Бойко. Суть нібито в тому, щоб зібрати 150 підписів депутатів про складання повноважень, а також про дострокові вибори «по процедурі 60 днів на вибори».

Співробітник Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд із сарказмом зазначив, що Україні якраз бракувало закону про місцевий референдум… десь в Одеській чи Закарпатській областях.

Петро Шуклінов, журналіст видання Liga.net, у якому й був опублікований план Зеленського, зазначив: тепер виглядає, що… ніякого плану немає. Мовляв, команда заперечує те, що сама озвучує.

Тож поки що резюмуємо: план Зеленського – насправді план, озвучений представниками штабу кандидата. Усі домисли про призначення – поки що домисли. Однак готовність журналістів надати аудіозапис розмови та скріншоти листування свідчать про те, що співрозмовники розуміли, задля чого влаштована розмова. Ознайомитись із повним текстом можете тут. Загалом же, усе традиційно – як казав пан Щур, люди бідкаються, інші розводять руками. Будьте чемними, до зустрічі!

Збирав реакції астролог та лікар-терапевт Степан Коза

4 комментария

 1. Прочитала все Ваши обсуждения ГОСПОДА…СМИРНОВЫ, МИНАКОВЫ. ШУКЛИНОВЫ. ПОДОБЕДЫ,ДЕНИСЕНКО, ФУРСЫ…ни кого не забыла? Вы что обсуждаете ..спуститесь с небес …..Вы что думаете НАРОД (и я в том числе простой народ)это интересует. Как только будет принят закон о народовластии…следующее действие не АМНИСТИЯ НАЛОГОВАЯ…а кто не докажет и не подтвердит свои доходы принудительное изъятие. И это будет только начало. И не умничайте, а идите работать в школы, а еще лучше в детские сады. Поколение уже выросло, которые даже в слух не произносит слова честность, порядочность. Прежде чем рассуждать правильно или нет…вы сами что то создайте для ЛЮДЕЙ, Ваши все слова это пыль.

  • дак вам же і довадеться доводити. Бо пропишуть так, як закон про розмитнення — коли автомобілі преміум-класу розмитнити дешевше ніж евро-корито. Тобто ви під амністіюне попадете і будете платити, платити, платити….

 2. Дайте пацанам другий дубль. Ви там, експерти, ваащє припухли, все вам з першого разу подавай…
  Чєл не в тємі…
  Фурса он… МВФом лякає… Це ж вам не Янукович, який «реально конкретний».

 3. В программе кандидата Зе есть множество пунктов, от которых он на ходу отказывается уже сейчас. В своих «первых 10 шагах» он нигде не говорит об открытых конкурсах на должности, как сказано в программе. Уже сейчас старается уйти от антикоррупционной повестки, выстроить кулуарную систему распределения должностей, хотя в программе декларирует «нулевую толерантность к коррупции». Т.е. приходит группа людей, повязанных какими-то скрытыми договорённостями и претендует распоряжаться судьбой страны. Может хватит издеваться над страной и народом? Зачем нам этот фейковый слуга народа, подставное лицо? Зачем ждать 5 лет, чтобы понять, что он и вся его программа — обман?

  Зе — давайдосвиданья!

Залишити коментар