Неділя, 25 жовтня

Ну от, нарешті дочекалися перших соціологічних даних. Прихильники Зеленського можуть святкувати (якщо вже здали аналізи, хе-хе), а ось виборцям Порошенка радіти поки що нічому. Шоумен випередив чинного президента більш ніж удвічі, набравши 71,4 %. Про що свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг» – у реакціях від Opinion.

Як завжди, спершу погляньмо на власне результати дослідження. Отже, більшість опитаних (а їх усього було три тисячі) вірять: після виборів ситуація покращиться. Порівняно із березнем, цей показник значно зріс і складає 52 %. Я б поговорив, звісно, про використання та співвідношення кольорів, але політичним експертом стати не вийшло.

Однак, серед усіх виборців Зеленського підтримують 51 % опитаних, Порошенка – 20,8 %. Якщо брати до уваги тих, хто має намір голосувати, відсотки змінюються, але відрив зберігається приблизно у тому ж співвідношенні. А ось і цифри, до яких апелює більшість коментаторів: серед тих, хто має намір голосувати та визначився, за Зеленського збираються проголосувати 71,4 %, а за Порошенка – 28,6 %.

За віком електорат Зеленського розподілився приблизно однаково, однак у лідерах ті, кому від 18 до 39 років. А ось чинного президента найбільше підтримують люди, старші за 50. За регіонами шоумен з найбільшим відривом лідирує на Сході та Півдні, а найліпші показники гаранта – у Центрі та на Заході.

Поза тим, опитані громадяни переважно вважають, що президентом стане Зеленський (61 %), а 17 % вірять у перемогу Порошенка.

Отакі результати. Тимчасом команда Зеленського вже святкує перші результати опитувань та навіть оновила аватарку на фейсбуці. Мовляв, після першого туру оцінки напрямку розвитку країни покращились майже удвічі.

Політичний експерт Олексій Мінаков закликав бути реалістами та… готуватися до президентства Зеленського. Фахівець сподівається, що катастрофи не відбудеться, але додає: комік без політичного досвіду для молодої та нестійкої демократії – скоріше, загроза, ніж можливість.

Натомість політолог Петро Олещук зауважив, що, згідно з представленими даними, 83 % опитаних прагнуть радикальних змін у країні, а це дуже серйозний запит і дуже серйозна відповідальність.

Політолог Віктор Таран відзначив, що 41 % виборців голосують за шоумена тому, що вони проти Порошенка. Проте, за словами фахівця, вони не знають ані команди Зеленського, ані його програми та навіть визнають слабкість кандидата у питаннях функцій президента.

А ось блогер та ветеран АТО Роман Кулик не розуміє, чому, маючи таку перевагу, Володимир Зеленський боїться дебатів. Адже жодної живої комунікації в ролі політика від кандидата так і не було.

Головний редактор «РБК-Україна» Сергій Щербина переконаний, що шансів на зміну настроїв виборців для чинного президента вже немає, навіть від дебатів чи суперкомпромату проти коміка.

Журналіст та історик Вахтанг Кіпіані переконаний: соціологія свідчить, що дива не буде, а кількість голосів за Зеленського буде мінімум вдвічі більшою за підтримку Порошенка. Утім публіцист зауважує: протистояти більшості у ВР, що складатиметься зі «Слуги народу», котрої не існує, «Батьківщини», «аваківців», Бойка, Медведчука тощо має інтелектуальна і по-доброму агресивна у відстоюванні національних інтересів фракція.

Нардеп Володимир Ар’єв натомість зазначив, що «боротьба триває, бо фортеці падають не від зброї, а від зневіри».

Збирав реакції кандидат мемонелогічних наук, фермер-екстрасенс Степан Коза

4 комментария

  1. Мы живём в эпоху медийных технологий. Информация, которую получают люди, и на основе которой потом делают выбор своего кандидата, не всегда объективна, а то и вовсе – полностью искажена. Уникальность ситуации с Зеленским в том, что он как реальный человек в выборах вообще не участвует, а участвует только полностью искусственный рекламный образ. Политтехнологи создали картинку, подменили реальность и заманивают доверчивых избирателей в пиар-ловушку. Зеленский как реальный человек появляется только в промежутках между съёмками очередной картинки. А если Вову удаётся где-то перехватить — он выглядит неуравновешенным, истеричным, к тому же он явно неискренний, постоянно хитрит. Речь у него скомканная, двух слов связать не может. Как он будет вести переговоры с лидерами других стран? Думать, что парень, не имеющий никакого опыта в чём-либо, кроме сцены, приведёт страну в светлое будущее — редкая наивность.

  2. https://vimeo.com/330332085

    Це відео записано до виборчої кампанії. Зе-команда видаляє його з YouTube. У виступі Зеленський запитує у глядачів в студії: «А тепер серйозно. Хто за мене буде голосувати, якщо я піду в президенти? Підніміть руки, будь ласка… Люди, ви що, збожеволіли всі? Про що ви говорите? Хіба так можна? Вийшов ведучий, пошуткував, добре себе прорекламував — і все, всі вже готові за нього голосувати».

Залишити коментар