Вівторок, 20 жовтня

О 14:13 розпочалися дебати кандидатів у президенти Петра Порошенка та Володимира Зеленського. Утім, шоумен не прийшов, а самі дебати відбуваються не на стадіоні, а у приміщенні спортивного комплексу. Ведемо текстову трансляцію та фіксуємо найголовніші моменти та тези.

О 14:06 Петро Порошенко виступив перед прихильниками біля стадіону, сподіваючись, що Зеленський таки прийде на стадіон, адже «країна не хоче обирати кота в мішку».

О 14:13 Петро Порошенко вийшов до преси, Володимир Зеленський, за словами модератора Андрій Куликов, поки що не прибув.

Петро Порошенко запевнив, що чекатиме Зеленського 40-45 хвилин, до 15:00, мовляв, цього часу достатньо, аби дістатись до «Олімпійського».

У вступному слові, яке передбачається форматом дебатів, чинний президент запевнив, що кандидати зобов’язані брати участь у дебатах, тому 19-го буде на «Суспільному». Порошенко наголосив, що на «дебатах» присутні представники 200 ЗМІ.

У вступному слові Порошенко перераховав здобутки чинної влади, однак модератор зупинив президента, відкривши запитання від ЗМІ.

Питання журналістів:

1. Журналістка з Вірменії запитала про програму Порошенка у питанні співпраці з їхньою країною та діаспорою.

Порошенко підтримав президента Вірменії та запевнив, що вірменська діаспора в Україні перебуває під його особистим захистом.

На "Олімпійському" почались дебати Порошенка та Зеленського: ведемо текстову трансляцію (оновлюється)

2. Журналістка «Громадського» пригадала Порошенку обіцяння зробити висновки після першого туру, а далі – борди з Путіним і відео, де Зеленського збиває автобус, запитавши, що він хоче сказати Зеленському.

«Я хочу наголосити: я не кажу про знак рівності між Путіним та Зеленським. Це не так. Я хочу нагадати слова Путіна, що він мріє про будь-кого, крім Порошенка. Путін зараз чекає виборів, прагне, аби Порошенко змінився. І борди свідчать: ми не дамо Путіну шансів на успіх». Про автобус Порошенко промовчав.

На "Олімпійському" почались дебати Порошенка та Зеленського: ведемо текстову трансляцію (оновлюється)

3. Журналіст угорського видання запевнив, що уряд його країни слідкує останні п’ять років за шляхом України до НАТО, та запитав, які стратегії Порошенка у цьому питанні на наступні п’ять років.

Президент запевнив, що продовжуватиме рух до НАТО та ЄС, нагадавши про обіцянку отримати План членства в Альянсі в 2023 році. Також Порошенко запевнив, що готовий підтримувати угорську меншину.

На "Олімпійському" почались дебати Порошенка та Зеленського: ведемо текстову трансляцію (оновлюється)

4. Представник «Інтеру» зазначив, що від штабу Порошенка подано на реєстрацію до ДВК рекордно малу кількість кандидатур. Чому так, і до чого це може призвести?

«Ці питання потрібно поставити не кандидату, є речник штабу пан Медведєв. Я думаю, завтра він проінформує», – зазначив президент. Потім він наголосив, що у цьому не слід розглядати бажання якось зманіпулювати, оскільки «ніхто не зацікавлений у чесних виборах, як президент Порошенко».

«Наскільки мене інформує штаб, зараз іде мобілізація волонтерів, котрі разом зі штабом візьмуть участь як спостерігачі та члени комісії», – запевнив кандидат, попросивши долучатися до цього руху.

На "Олімпійському" почались дебати Порошенка та Зеленського: ведемо текстову трансляцію (оновлюється)

5. Представник празького видання запитав, чи готовий Порошенко співпрацювати із Зеленським та формувати коаліцію заради руху до ЄС.

«До парламенту треба дожити. Я думаю, парламентарі визначаться тоді, коли хоча б щось почують від пана Зеленського. Якби він був тут, він міг би відповісти на всі питання, як він буде діяти, якщо, не дай Боже, буде обраний. Мене непокоїть, що ми маємо зупинити рух до ЄС та НАТО, аби знову піти на референдум (це пропонує Зеленський – прим. ред.). Референдум все одно буде, і я не проти цього. Але тоді, коли це буде предметне питання. Це не про “іти чи не іти”, а “чи готовий український народ делегувати частину владних повноважень наднаціональному органу”», – відповів кандидат.

6. Журналістка «Громадського радіо» запитала, чи причетний Порошенко до хвиль чорного піару проти Зеленського: наркоманство, збиття вантажівкою, толерування президентом образливих вигуків проти опонента.

«Щодо звинувачень у наркозалежності: я не маю жодних доказів, які б підтверджували, що Зеленський – наркоман. І тому ніколи так не називав його. По-друге, ви пам’ятаєте ролик, який вигадав не я: де Зеленський бігав по стадіону і кликав мене й народ в будь-який час на дебати. Народ прийшов. Я не знаю, що вони вигукують, але вони можуть казати будь-що. До слова, 80 % образливих вигуків у ЗМІ стосувалися мене. Але чи маємо ми згортати свободу слова? Ні.

Щодо виготовлення роликів: я категоричний противник віртуальної кампанії, я проти того, аби мірятись роликами. І для того аби вся ця творчіть збавила свій темп: просто треба прийти на дебати. Якщо ти ховаєшся – мені це не подобається”.

На "Олімпійському" почались дебати Порошенка та Зеленського: ведемо текстову трансляцію (оновлюється)

7. Телеканал NewsOne запитав, чи відбудуться взагалі дебати через купу дискусій, збігів часу тощо. Якщо ні – чия це буде вина?

«Я зроблю все, аби дебати відбулися. Єдине, на що я не піду, – це на порушення закону. Кандидати беруть, а не “можуть брати” участь у дебатах на “Суспільному”. О 20 годині 19 квітня – така вимога законодавства. Якщо Зеленський не прийде сьогодні (лишилося 10 хвилин) … Шановний Володимире Олександровичу, завтра нас з вами запросили в ефір “Свободи слова” на ICTV. Я буду завтра там. Вас також запросили. Не бійтеся, я не ставлюсь до цього зверхньо. Не встигаєте доїхати сьогодні чи завтра – я запрошу вас післязавтра. У вас буде можливість розповісти громадянам про свої плани. “Відсидітись” не вдасться».

8. Представники видання «Апостроф» наголосили, що Порошенко, як і Зеленський, не представив команду. Хто саме? Чому досі не представили? Та коли звільнете Семочка?

«Всі голови ОДА йдуть у відставку одразу після обрання нового президента. Коли ми говоримо про МВС та Міністерство оборони, я можу лише пропонувати на вакантні посади, але міністрів відправляти у відставку я не збираюсь. Так, після парламентських я скористаюся своїм правом та запропоную свої кандидатури. Всі прізвища міністрів ви знаєте.

Після президентських виборів я ініціююю зміни, аби ліквідувати посади голів ОДА. Виконавча влада передаватиметься громадам.

У п’ятницю Семочка звільнено з посади».

На "Олімпійському" почались дебати Порошенка та Зеленського: ведемо текстову трансляцію (оновлюється)

9. Катерина Супрун (Скрипін.ua) запитала, чому Порошенко не бачив своїх помилок до першого туру?

«Щодо змін після першого туру. Проблема не в тому, що хтось приховував (чи ні) від мене інформацію. Я не живу у закритій банці. Та маю зізнатися, що я набагато менше чи взагалі не присутній у соцмережах за останні два роки. Мене про все, що відбувається там, інформує дружина. Я зробив висновки. Є речі, які збіглися: створення Антикорупційного суду, наприклад».

10. Інший журналіст запитав, чи буде дострокове завершення повноважень парламенту після виборів президента.

«Конституційних підстав для припинення повноважень парламенту не існує. Якщо є теорії заколоту – я в них не вірю. ВР цього скликання зробила величезні кроки на підтримку реформ та пропозицій президента. Чи є ризик розпуску парламенту? Це шлях до тоталітаризму, нічого спільного з демократією».

11. Журналіст «Української правди» поцікавився, чому люди повинні повірити Порошенку вдруге. Мовляв, він маніпулював реальністю: говорив, що Путін – ворог, але зустрічався з Медведчуком. Обіцяв продати бізнес – передав у сліпий траст.

«А у вас немає сумнівів, що Путін – ворог? А в когось з українців є у цьому сумніви? Медведчук де-факто є представником Путіна, а не України. Він не представляє та не представлятиме президента. Єдина його функція була – звільнення військовополонених та заручників. Після зупинки цих функцій жодних зустрічей не було. Прохання, не шукайте чорну кошку в темній кімнаті, її там немає», – закликав Порошенко.

Слідом президент перемикнувся на тему активістів: «…Це не означає, що громадські активісти диктують правила. У нас є діалог із громадськими активістами. Текст статті з незаконного збагачення зараз обговорюється спільно з ними. Розслідування злочинів проти активістів також відбувається разом. Чи все добре? Ні. Але я вдячний активістам за слова оцінки. Треба баланс. Помилки є, і я їх визнаю”.

Андрій Куликов нагадав про бізнес.

«Я перший політдіяч, який передав у довірчу власність бізнес. Я не маю право отримувати інформацію, приймати ті чи інші рішення. Стоїть стіна, яка відгороджає президента Порошенка від власності. Разом з тим я продав іншу власність. Там, де є покупець, я це зробив. Це про “Кузню на Рибальському”. Якщо хтось наведе хоча б один факт, що я якось втручаюсь у діяльність бізнесу, переданого у довірчу власність, це буде неправда».

На "Олімпійському" почались дебати Порошенка та Зеленського: ведемо текстову трансляцію (оновлюється)

Під час фінального слова Порошенко вкотре заявив про необхідність проведення дебатів як фактору демократичного суспільства.

«Ми дали відсіч агресору. Тут є приклад, чим пишатися. Ми зберегли в умовах війни демократію, свободу вибору, забезпечили зростання економіки. Ми демонструємо високі теми розвитку.

Я пишаюся результатами першого туру. Бо вони були вільними. І зроблю все, аби другий тур відбувся так само. Однак доля України – у небезпеці. Мова не про прізвище Порошенка, а про ризики для економіки, демократії … Мені не подобається, коли виборча кампанія схожа на німе кіно. Мені не подобається, що ми маємо віртуального кандидата. Це не гідно української демократії. Коли він мелькає з екранів і нічого не говорить – це просто сюжет зі “Слуги народу”. Ми обираємо не Голобородька, а президента України.

Щодо моделі поведінки стосовно агресорів: не випросимо і не вимолимо долю України у Путіна. Москва не вірить сльозам. Мені не подобається, коли Азаров, Жириновський та подібні підтримують потенційного кандидата. Поясніть це. Зберіться із силами та прийдіть на дебати. Я був на вашому майданчику, Володимире Олександровичу, на 1+1, а тут, як у російській пісні: “Я пришла к тебе, а ты растерялся”… І не кидайте слухівку. Це не та розмова, яку я хотів би чути від кандидата в президенти України”.

Далі Андрій Куликов анонсував неформальне спілкування з кандидатом.

Володимир Зеленський на дебатах так і не з’явився.

Фото: Іван Печений

1 комментарий

Залишити коментар