Субота, 31 жовтня

Рада ЄС схвалила оновлену газову директиву, що регулюватиме питання постачання газу до Європи морськими газопроводами та може завадити реалізації російського газопроводу «Північний потік-2». Відповідне рішення ухвалили у понеділок, 15 квітня, йдеться у повідомленні прес-служби Ради ЄС.

Тепер цей документ набуде чинності за 20 днів після публікації рішення в офіційному ЗМІ Євросоюзу та стане обов’язковим до виконання на території ЄС.

Рішення ухвалили майже одностайно. Єдиною країною, яка утрималась від рішення, стала Болгарія. Напередодні відповідне рішення підтримали в Європарламенті.

Зазначимо, що новою газовою директивою передбачено, що постачальник газу та компанія, яка забезпечує його транспортування, мають бути відокремленими. Іншими словами, «Газпром» має передати «Північний потік-2» в управління іншій, не пов’язаній із ним компанії. Сама ж ця компанія має давати вільний доступ до трубопроводу не лише «Газпрому», але й іншим компаніям-постачальникам. Тобто «Газпром» не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.

Залишити коментар