Вівторок, 27 жовтня

Після понад дев’ять годин гасіння вогню пожежники здолали пожежу у всесвітньо відомому Соборі Паризької Богоматері, фасад із двома вежами й частину інтер’єру вдалося зберегти. Периметр навколо Собору досі оточений, пожежні залишаються на місці, але заявляють, що загрози повторного займання вже немає.

Кам’яна частина Собору вціліла після пожежі. 850-річну кам’яну споруду готичної будівлі, включаючи фасад і дві вежі, вдалося зберегти.

У нефі лежать залишки згорілих конструкцій, але хрест залишився неушкодженим. Окрім того, французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно пообіцяв перерахувати 100 млн євро на допомогу у відновленні Cобору Паризької Богоматері після масштабної пожежі. Також започатковано кілька ініціатив для збору коштів на відновлення собору: Французька благодійна організація Fondation du Patrimoine запустила міжнародну кампанію із закликом допомогти у відбудові створено онлай-платформи у Франції та США для збору коштів. Президент Франції Еммануель Макрон раніше сказав, що «найгіршого вдалося уникнути» та пообіцяв відновити Собор» у найближчі роки».

Залишити коментар