Середа, 28 жовтня

Лефортівський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою українським морякам. Суд задовольнив клопотання слідчих ФСБ РФ. Сторона обвинувачення просила продовжити арешт, наголошуючи на необхідності отримання результатів експертиз.

Сторона захисту заявила, що українці є військовополоненими і мають бути звільнені, до того ж сторона захисту заявила, що захоплення моряків було фактом агресії з боку РФ.

Самі моряки не відповідали на жодні запитання, окрім імені, віку та звання, наголошуючи, що, відповідно до третьої Женевської конвенції, є військовополоненими.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них – службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Залишити коментар