Четвер, 29 жовтня

На відміну від своєї суперниці на посаду, вона не може похизуватися публічністю, а у випадку перемоги воліє, аби, як і в родині, головним залишався чоловік. Що варто знати про потенційну першу леді Олену Зеленську – розповідає Opinion.

Свого часу популярною була історія про те, як президент Обама та його дружина Мішель завітали до ресторану. Там перша леді США нібито особисто поспілкувалась із власником закладу, а згодом розповіла чоловікові, що ресторатор раніше був у неї закоханий. Тоді Обама сказав, що вона могла бути власницею цього місця, якби одружилася з ним, на що Мішель відповіла: «Ні. Якби я вийшла за нього, він став би президентом». Наскільки правдива ця історія – достеменно невідомо. Утім із дечим можемо погодитися: перша леді неабияк впливає на президента. Чого очікувати від кандидаток на посаду першої леді України – давайте поглянемо разом.

Що варто знати про потенційну першу леді Олену Зеленську*

Фото: apostrophe.ua

Народилася Олена Кияшко (дівоче прізвище дружини кандидата – прим. ред.) 16 лютого 1978 року в Кривому Розі. Закінчила будівельний факультет Криворізького технічного університету. В офіційному шлюбі з Володимиром Зеленським із 2003 року. Разом із чоловіком виховують двох дітей. Авторка та сценаристка студії «Квартал 95».

Про Олену Зеленську насправді відомо не так уже й багато. Протягом подружнього життя вона, як правило, залишалася в тіні зіркового чоловіка, рідко виступаючи публічно. Поза тим, із майбутнім чоловіком Олена (тоді ще Кияшко) навчалася в одній школі, щоправда, у паралельних класах. Знайомство майбутньої родини Зеленських відбулося пізніше: коли вона навчалася на будівельному факультеті, а Володимир в іншому ВНЗ здобував освіту юриста.

Зеленський, за словами самої дружини, привернув її увагу своєю дотепністю та порядністю, а також тим, що з ним ніколи не бувало нудно. Стосунки пари продовжувалися вісім років, після чого шоумен зробив Олені пропозицію.

Попри червоний диплом за фахом імовірна перша леді так і не почала працювати. Після знайомства з майбутнім чоловіком Олена ходила на його виступи та репетиції, а згодом почала сама вигадувати мініатюри. Через деякий час жінка стала повноцінною авторкою тексту та сценаристкою «Кварталу».

Рішення чоловіка йти в президенти Зеленська спочатку сприйняла вкрай негативно. Утім згодом усе ж змирилася, розуміючи, що критика та псування настрою лише погіршують ситуацію.

«Це все (рішення Зеленського йти в президенти – прим. ред.) прийшло ззовні якісь люди кидали постійно цей меседж. Коли тобі довго про це кажуть, починаєш думати, аби це реалізувати. Я була агресивно налаштована щодо початку цього проекту. Мене намагалися, мабуть, берегти, і найбільш ранні свої плани… не приховували, але берегли мене від інформації. І коли мені сказали, що це відбудеться, я вже була готова, що доведеться трохи змінити своє життя, життя сім’ї. Я можу псувати настрій, не підтримувати, ставити перепони, але це неконструктивно… Намагаюся тримати себе в руках, заспокоювати. Поки що виходить, здається», – розповіла дружина кандидата в одному з інтерв’ю.

Однак про можливу посаду першої леді Олена воліє поки не думати. Та якщо чоловік усе ж переможе, вочевидь, керуватиметься тією ж стратегією, що й у родині – головна роль буде за Володимиром, це зручніше.

«Я поки що взяла тайм-аут, аби про це не думати. Я знаю, що це складна роль… Узагалі перша леді не обов’язкова повинна брати якусь головну роль на себе. Цей тандем має повторювати те, що відбувається в родині. У нас є лідер, я його намагаюся підтримувати. Коли хтось бере на себе відповідальність – це дуже зручно, тому намагаюся не перетягувати ковдру на себе», – зізнається Олена.

Попри низку чуток та припущень, Зеленська свою участь у партії «Слуга народу» заперечує. Більше того, запевняє, що не бере участі й у передвиборчій кампанії Володимира: максимум, може висловити свою думку під час вечері. Поза тим, в іншому інтерв’ю Олена зізнається – шоумен радиться з нею не в усьому, а швидше «просто промовляє іноді свої плани, аби почути, як це звучить». На питання, чи редагуватиме сценаристка промови чоловіка у випадку його перемоги, відповідає схвально, але додає: «Шкода, що не можна редагувати відразу під час промови».

Водночас цікаво, що, скажімо, нечаста поява Володимира Зеленського перед журналістами зокрема обумовлена і… позицією дружини. Про це вона розповіла в одному з небагатьох інтерв’ю: «Я не радила йому виходити до журналістів. І без того вже багато виходів, комусь відмовляють, але багатьом – ні. Усе встигнути просто нереально».

Щодо Зеленського та Голобородька, якого шоумен грає в серіалі «Слуга народу», Олена наголошує: це зовсім різні люди. «Голобородько – не Зеленський однозначно! Володимир набагато більш пристосований до життя, ніж його герой в кіно. Є, звичайно, і загальні риси – чесність, порядність». 

Згідно із декларацією кандидата, оприлюдненою на сайті Центральної виборчої комісії, Олена Зеленська володіє нерухомістю на анексованій Росією території. Ідеться про апартаменти площею 129,8 кв. м. у селищі Левадії, що в Криму. У тому ж селищі в окупованому Криму Зеленська володіє паркувальним місцем площею 16,1 кв. м. Обидва об’єкти нерухомості стали її власністю до анексії.

Також Олена – власниця третини нежитлового приміщення площею 337,8 кв. м. у Києві та повноправно володіє квартирою у 284 кв. м. в столиці України. У 2017 році Зеленська також отримала 50 % власності нежитлового приміщення площею 305,9 кв. м. у тому ж місті.

Серед іншого, Олена Зеленська може похизуватися швейцарськими годинниками від брендів Вreguet і Piaget та ювелірними прикрасами від британської фірми Graff. Також у декларації потенційної першої леді Mercedes-Benz S 500 2014 року випуску.

Окрім того, дружина кандидата володіє цінними паперами, є одним із кінцевих бенефіціарів ТОВ «Студія Квартал 95», ТОВ «Зелари фіш», Aldorante Limited (Кіпр), Film Heritage inc (Беліз) і «Сан Томмасо С. Р. К.» (Італія). Заробітна плата Зеленської складає близько 150 тис. грн.

Текст: Дмитро Журавель

Залишити коментар