Четвер, 29 жовтня

Арбітраж Постійної палати третейського суду в Гаазі з 10 до 15 червня проведе слухання щодо попередніх заперечень Росією у справі за позовом України щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН із морського права 1982 року.

Суд вирішив заслухати попередні заперечення Росії. Сторони вже представили письмові зауваження з фактичними доказами. Вступна заява РФ призначена на понеділок, 10 червня, о 10 ранку. Вступна заява України – на вівторок, 11 червня, о 10 ранку. Постійна палата третейського суду (ППТС) знаходиться в тій самій будівлі, що й Міжнародний суд ООН, у Палаці миру.

Як повідомлялося, 16 вересня 2016 року Україна ініціювала провадження проти РФ щодо порушення нею Конвенції ООН із морського права та просить суд у Гаазі підтвердити права України в Чорному й Азовському морях та у Керченській протоці.

Нагадаємо, зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблібіля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Залишити коментар