Неділя, 29 листопада

Припущення про команду Зеленського вже почало обростати чутками та плітками, однак за день до дебатів шоумен таки представив її. Що варто знати про цих людей, звідки там взялися колишні регіонали, люди Гриценка та свідки «геноциду» – розповідає Opinion.

Руслан Стефанчук

реформування державних і правових інститутів та законопроектна робота

Доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, адвокат. У цьогорічній президентській кампанії виконує функцію ідеолога кандидата Зеленського.

Має дві вищі освіти за спеціальностями «Правознавство» та «Менеджмент виробничої сфери». Активно займався науковою діяльністю. Серед тем, на яких спеціалізується, – проблеми загальної теорії приватного права, європейське цивільне право, діяльність Європейського суду з прав людини тощо. Автор 19 наукових монографій і розробник понад 20 законопроектів. У 2017 році указом президента Порошенка йому було присвоєне звання «Заслуженого діяча науки і техніки».

В одному з інтерв’ю запевнив, що завдання кандидата Зеленського – «зшити» націю.

«Ми не сепаруємо людей ні за віком, ні за статтю, ні за чимось іншим. Ми не сповідуємо ідеологію “розумні та дурні”. Так думають ті, хто проти нас. Наше завдання – “зшити” націю, тому що головна проблема українців, що 28 років їх ділили за різними ознаками. Це неправильний підхід. У нас є україномовні, є російськомовні. У нас є православні, є католики».

Із Володимиром Зеленським познайомився за часів гри в КВК, після цього, у 2000-х, їхні шляхи розійшлись. Однак рік тому Зеленський зателефонував Стефанчуку та попросив допомоги в «розбудові країни».

Дмитро Разумков

відповідає за питання внутрішньої політики

Політтехнолог, один з основних консультантів Зеленського, зазвичай представляв кандидата практично на всіх телеефірах та інтерв’ю. Інколи – у тандемі зі Стефанчуком.

Має дві вищі освіти за спеціальностями «Правознавство» та «Міжнародні економічні відносини». Політконсалтингом та виборчими процесами займається з 2006 року, спеціалізується на питаннях інформаційно-аналітичної роботи у сферах зовнішньої та внутрішньої політики. Керуючий партнер Ukrainian Politconsulting Group.

У 2006-2010 роках був членом «Партії регіонів». Вийшов із партії, коли до влади у 2010-му прийшов Янукович. Запевняє, що політтехнологом у «ПР» не був. Мовляв, рішення було усвідомленим та пояснювалося непідтримкою Віктора Ющенка та несприйняттям ситуації в державі.

У 2010-2014 роках працював з екс-регіоналом Сергієм Тігіпком. За інформацією журналістів, Тігіпка на посаду віце-прем’єра з економічних питань в уряді Лазаренка запропонував саме батько Разумкова через давні знайомства.

В коментарі для «Газети по-українськи» запевнив: «Мой отец никогда не скрывал, что он больше тяготеет к Росии, а не к Западу. Я могу с уверенностью сказать, что я сын пророссийского отца». Також Разумков-молодший публічно принципово спілкується російською мовою.

Іван Баканов

відповідальний за взаємодію з Верховною Радою

Бізнесмен, кінопродюсер, юрист, керівник штабу Володимира Зеленського, голова партії «Слуга народу».

Закінчив московську Академію праці та соціальних відносин. До виборів працював у команді «Кварталу 95» та очолював партію Зеленського. У штабі кандидата відповідає «практично за все». У разі перемоги шоумена не проти стати прокурором. Як повідомляє ВВС, Баканов – друг дитинства Володимира Зеленського та його старий партнер.

У тому ж інтерв’ю запевнив, що нині відбувається «геноцид українського народу»: «Сьогодні в нашій країні, на мій погляд, відбувається не крадійство та пограбування, а мародерство. Я зараз дещо скажу, але прошу не поєднувати із Зеленським: сьогодні відбувається геноцид українського народу».

Олександр Данилюк

міжнародні відносини, економіка, фінансова і банківська політика

Інвестиційний менеджер, екс-міністр фінансів в уряді Володимира Гройсмана. 

Екс-радник з економічних питань прем’єр-міністра Юрія Єханурова. Також був позаштатним радником колишнього президента Віктора Януковича. З вересня 2010 року очолював Координаційний центр із впровадження економічних реформ.

Після Майдану стає членом команди чинного президента Петра Порошенка. Спочатку – у ролі представника гаранта в уряді, згодом – як заступник глави адміністрації президента. За його терміну роботи міністром економіки було націоналізовано «ПриватБанк». Утім, згодом відносини Данилюка з Порошенком та Гройсманом погіршились, а влітку 2018-го міністра відправили у відставку рішенням Верховної Ради.

За інформацією журналістів, Олександр Данилюк у разі президентства Володимира Зеленського може очолити саме Міністерство закордонних справ. Зокрема, про це повідомляє Liga.net. Сам екс-міністр цю інформацію не спростовує і не підтверджує. До слова, нещодавно заявив, що знайомий із Зеленським лише кілька місяців.

Руслан Рябошапка

правоохоронна та антикорупційна політика

Політик, адвокат, колишній заступник міністра юстиції України, екс-член Національної агенції з питань запобігання корупції.

Має вищу освіту, закінчив Міжнародний Соломонів університет, заслужений юрист України, нагороджений грамотою від Кабміну. За роки своєї кар’єри працював на різних посадах при Мін’юсті (консультант, заступник директора, директор Центру правової реформи тощо).

У 2010-му очолив новостворене Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабміну. Утім, у лютому наступного року посаду та саме Бюро було ліквідовано. Після Рябошапка працював заступником голови департаменту юридичного забезпечення в секретаріаті уряду Азарова.

У 2013-2014 роках був керівником Департаменту аналізу антикорупційної політики у Transparency International Україна. У штабі Зеленського обіймає посаду радника.

Галина Янченко

відповідає за діджитал-рішення й антикорупційну політику

Громадська діячка, експертка з антикорупційної політики.

Має вищу освіту, за фахом соціолог. Співзасновниця Антикорупційного штабу Києва, колишній аналітик ГО «Центр протидії корупції». Також у минулому була членкинею партії «Демальянс» та депутаткою Київської міської ради за списками тієї ж партії. На посаді депутата займалася питаннями прозорості процедур міської ради, протидією корупції та зловживання у сфері землекористування. Голова Ради громадського контролю НАБУ.

Її чоловік – Віктор Андрусів, виконавчий директор Українського інституту майбутнього – був одним із перших політтехнологів команди Зеленського. У «Зе-команді» Янченко планує займатись антикорупційною діяльністю та впровадженням «держави у смартфоні».

Денис Монастирський

правоохоронні органи

Експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього (UIF).

Монастирський захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата юридичних наук, раніше очолював відділ з питань законотворчості та наукових експертиз науково-дослідної частини Хмельницького університету управління та права. З 2015 року спеціалізується на реформуванні правоохоронних органів. У доробку (у ролі автора та співавтора) 25 наукових публікацій, три навчальні посібники та 70 поданих до ВР законопроектів.

За квотою Кабінету Міністрів Монастирський став секретарем зовнішньої конкурсної комісії з відбору людей на керівні посади Державного бюро розслідувань. Вважався помічником нардепа Антона Геращенка, у минулому на платній основі також був помічником Віталія Олуйка (блок Литвина).

Сергій Іонушас

органи правосуддя

Патентний повірений, адвокат, член Асоціації адвокатів України, колишній директор Юридичної фірми «Гелон».

Під час роботи директором компанії «Гелон», що спеціалізується на медійному праві та питаннях інтелектуальної власності, за інформацією «Громадського», консультував телеведучого Савіка Шустера. Також, згідно з даними Liga.net, компанія Іонушаса представляла у судових процесах студію «Квартал 95».

Іван Апаршин

експерт з питань оборони

Військовий, полковник запасу, співробітник Міністерства оборони за часів Анатолія Гриценка.

Офіцер з вищою військовою освітою, магістр державного військового управління. Працював у департаменті воєнної політики та стратегічного планування Міноборони, а також у секретаріаті Кабінету Міністрів часів правління Януковича.

До представлення Зеленським Апаршин був відомий багатьом як міністр оборони в разі перемоги Анатолія Гриценка. Ба більше, у 2014 році Апаршин був у першій десятці списку «Громадянської позиції» на виборах до Верховної Ради. Сам Зеленський зізнався: взяти цього експерта до команди йому порадив особисто Гриценко.

У 2014 році Апаршин запевняв, що українська армія укомплектована та спроможна до захисту: «Насправді сьогодні немає проблеми, чи спроможні ми захищати країну. У нас є механізовані, танкові війська, відповідне озброєння, і ми можемо його застосовувати. Питання лише в тому, чи ми готові приймати правильні управлінські рішення».

«Оборонні витрати будуть повністю прозорі. Ви в реальному часі зможете перевірити, куди йде кожна копійка. Система безпеки та оборони забезпечить захист національних інтересів від зовнішніх загроз і забезпечить мирне життя українців«, – запевнив Апаршин.

Ірина Венедіктова

реформа судової влади

Професорка, докторка юридичних наук, завідувачка кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна.

Венедіктова, за даними руху «Чесно», брала участь у конкурсі на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, однак отримала менший за мінімально допустимий бал за результатами іспиту.

«Ми запустимо інструменти очищення судової влади, справжній електронний суд, запровадимо інститут мирових суддів та суд присяжних«, – запевняє представниця команди Зеленського.

Данило Гетманцев

економіка, фінанси та оподаткування

Доктор юридичних наук, професор, адвокат, член Європейської асоціації податкових професорів і президент Асоціації податкових радників.

Гетманцев став першим членом Європейської асоціації податкових професорів (EATLP) від України. Також він, за даними «Чесно», був кандидатом на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, утім за підсумковим рейтингом вибув із конкурсу.

У минулому на громадських засадах тричі був помічником нардепа-регіонала Володимира Сівковича. Також станом на 2016 рік мав корпоративні права та був одним із співзасновників «МСЛ» – оператора національних лотерей, на діяльність якого накладені санкції президентом за рішенням РНБО. Відповідно до даних «Чесно», «МСЛ» підозрювали у фінансуванні тероризму й роботі на окупованих територіях. Також ТОВ «МСЛ» мало податковий борг у понад 2,5 млн грн.

Вікторія Страхова

банківська діяльність

Юристка, експертка з регуляторних питань у фінансовому секторі.

Страхова була проектною менеджеркою Національної ради реформ, створеної за ініціативи екс-глави АП Бориса Ложкіна. У 2016-му була залучена до процесу націоналізації «ПриватБанку» в ролі проектної менеджерки, наступного року зі скандалом звільнилася.

За інформацією «Громадського», відкрито симпатизує Ігорю Коломойському, мотивуючи це його внеском у збереження Дніпропетровської області в складі України в 2014 році. Колишня підлегла Олександра Данилюка.

Михайло Федоров

експерт із питань діджиталізації

У команді Зеленського Федоров відповідає за побудову пулу власних медіа – найбільшого телеграм-каналу серед політиків, інстаграм-спільноти та власних каналів на ютубі.

До команди Зеленського Федоров прийшов із бізнесу і раніше в інтерв’ю для «Української правди» наголошував, що у політику йти не збирається. Поза тим, відповідає за реалізацію програми «Країна у смартфоні».

«Хочемо зробити так, щоб усі процедури можна було виконувати у власному телефоні. Пряма демократія – всі рішення ухвалювати за допомогою однієї кнопки у смартфоні», – запевнив Федоров.

Олександр Мережко

міжнародні відносини і народовладдя

Правознавець, доктор юридичних наук, професор. Завідує кафедрою права в Київському національному лінгвістичному університеті.

Мережко спеціалізується на публічному та приватному міжнародному праві, праві та правозастосуванні Європейського Союзу. Якщо Зеленський переможе, обіцяє запровадити принципи народовладдя за допомогою всеукраїнського та місцевого референдумів.

Після оголошення списку членів команди шоумена прізвище Мережка потрапило під жорстку критику в мережі через його статтю «Кто несет ответственность за Голодомор?».

«С юридической точки зрения, ответ на этот вопрос вполне ясен и не вызывает сомнений: возместить вред, причиненный голодомором, обязано именно Украинское государство, причем как материальный, так и моральный«.

А ось цитати зі статті «Сон разума: украинский национализм как идеология» того ж Мережка (мовою оригіналу).

«…на место одной из главных идеологий на современном этапе развития Украины претендует национализм».

«…сторонник украинского национализма воспринимает язык не просто как средство коммуникации, а как некую особую метафизическую сущность, стоящую над человеком и требующую поклонения. В таком виде украинский язык как язык государственный становится инструментом репрессии по отношению к тем, кто говорит и думает с помощью русского или другого языка, что неизбежно подрывает стабильность украинского общества и ведет к взаимному озлоблению».

Олег Бондаренко

експерт з питань екології

Юрист, голова правління ГО «Зелений Фонд».

Громадська організація, котру очолює Бондаренко, спеціалізується на подоланні гуманітарних та екологічних катастроф. Як юрист експерт команди Зеленського займається захистом інтересів постраждалих внаслідок екологічних катастроф та позовами в екологічних спорах.

До слова, членом правління «Зеленого Фонду» є Максим Фролов, котрого указом президента звільнили з посади судді Голосіївського райсуду за порушення присяги.

Марина Бардіна

відповідає за реалізацію політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Аспірантка кафедри соціології НаУКМА.

Співзасновниця громадської організації ГО «Час рівності». На платній основі працює помічницею народного депутата та екс-журналіста Сергія Лещенка. Також, за даними ресурсу «Посіпаки», на громадських засадах допомагає нардепу Олександру Черненку (БПП).

За інформацією «Української правди», вивчала місцеве самоврядування та процедуру створення та функціонування громад в Австрії в 2015 році. Того ж року брала участь у програмі Благодійного фонду Богдана Гаврилишина «Молодь змінить Україну».

Сергій Кальченко

експерт з виборчого законодавства, європейських стандартів у сфері прав людини

Адвокат компанії Hillmont, фахівець у галузі права Європейського Союзу, виборчого законодавства і прав людини.

Кандидат юридичних наук. Як зазначається на сайті компанії, «протягом останніх восьми років він виступав в ролі юридичного консультанта Ради Європи у сфері верховенства права та діяльності, пов’язаної з виборами в СНД».

Згідно з даними журналістів програми «Схеми: корупція в деталях», саме Кальченко допоміг російському акторові Федору Добронравову (серіал «Свати») в суді скасувати заборону на в’їзд в Україну.

Андрій Герус

енергетика, тарифи, антимонопольне регулювання

Екс-член Нацкомісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних тарифів (2014-2015 роки), колишній директор з інвестиційної діяльності компанії Concorde Capital. Керівник Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг.

Після звільнення з НК став громадським активістом та експертом у сфері енергетики, виступав за скасування формули «Роттердам+». Має добрі стосунки з нардепом Сергієм Лещенком. За даними «Посіпак», на громадських засадах був радником нардепа від «Батьківщини» Володимира Макієнка у шостому скликанні ВР. За інформацією «Української правди», у 2015-му Герус балотувався до Київради від партії «Самопоміч».

Сергій Бабак

освіта і наука

Доктор технічних наук, психолог, директор освітніх програм Українського інституту майбутнього.

Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Українського інституту майбутнього (співзасновником якого є Антон Геращенко), Бабак має 20 років наукового та викладацького досвіду, п’ять років був проректором приватного університету, очолював центр Національної академії наук, був членом Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти.

«Найголовніше, що ми змінимо, – зміст освіти відповідно до вимог сучасного світу і найближчого майбутнього. Ми відкриємо ринок освітніх послуг для приватних ініціатив, для іноземних закладів освіти і будемо розвивати державне партнерство. Надамо закладам освіти реальну академічну і фінансову автономію. Кожен талановитий випускник школи отримає можливість безкоштовної освіти», – наголосив Бабак під час представлення.

Євген Комаровський

експерт з медицини

Кандидат медичних наук, лікар, блогер, ведучий передачі «Школа доктора Комаровського».

З 1983 року працював в обласній дитячій інфекційній лікарні. До 1991-го був лікарем реанімації, наступні 10 років завідував інфекційним відділенням. У 2006 році відкрив приватний медцентр – клініку Комаровського «Клініком».

Минулого року Комаровський опинився в центрі скандалу в соцмережах, розповівши журналісту Дмитру Гордону, що якби став президентом, насамперед, поїхав би… з Путіним на риболовлю: «І я глибоко переконаний, що завтра війна на Донбасі закінчилася б без всяких ООН, миротворців тощо».

«Медицина – не зовсім функція президента, але він просто зобов’язаний підключатися, якщо це питання національної безпеки. У країні катастрофічний дефіцит медичних кадрів. Я сподіваюся бути радником президента, якого це питання цікавить», – наголосив Комаровський.

Текст: Дмитро Журавель

1 комментарий

Залишити коментар