Четвер, 29 жовтня

Вона – дружина президента із уже п’ятирічним досвідом, а сьогодні має шанси піти на «другий термін». Поза тим, словосполучення «перша леді» їй не подобається, бо асоціюється з якоюсь відірваністю. Що варто знати про Марину Порошенко – розповідає Opinion.

Свого часу популярною була історія про те, як президент Обама та його дружина Мішель завітали до ресторану. Там перша леді США нібито особисто поспілкувалась із власником закладу, а згодом розповіла чоловікові, що ресторатор раніше був у неї закоханий. Тоді Обама сказав, що вона могла бути власницею цього місця, якби одружилася з ним, на що Мішель відповіла: «Ні. Якби я вийшла за нього, він став би президентом». Наскільки правдива ця історія – достеменно невідомо. Утім із дечим можемо погодитися: перша леді неабияк впливає на президента. Чого очікувати від кандидаток на посаду першої леді України – давайте поглянемо разом.

Народилася Марина Переведенцева (дівоче прізвище дружини кандидата – прим. ред.) 1 лютого 1962 року в Києві. Закінчила Київський медичний інститут. Кандидатка медичних наук, авторка першої в незалежній Україні дисертації. Після закінчення інституту Марина Порошенко працювала лікарем-кардіологом. У 2007 році здобула ще одну кваліфікацію – мистецтвознавець-експерт. Нині дружина чинного президента, обіймає посаду голови ради Благодійного фонду чоловіка, а з 19 січня минулого року призначена головою Українського культурного фонду.

На відміну від своєї суперниці, Марина Порошенко – людина більш ніж публічна. Та й до загальної уваги звикла задовго до статусу першої леді: батько майбутньої дружини Порошенка, Анатолій Переведенцев, обіймав посаду заступника міністра охорони здоров’я УРСР.

Зі своїм майбутнім чоловіком Марина познайомилася ще за часів навчання на студентській дискотеці. Петро Порошенко тоді також був студентом – здобував освіту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Сама чинна перша леді згадує знайомство доволі тепло: «Це однозначно було кохання з першого погляду». У шлюбі пара вже 35 років. Сьогодні родина Порошенків виховує чотирьох дітей: двох синів та двох дочок. Найстарший син Олексій пішов у політику за прикладом батька – він народний депутат восьмого скликання.

Дізнавшись рішення чоловіка піти в президенти у 2014-му, вона підтримала його однією з перших. Уже згодом, через три роки після перемоги на виборах, вона розповіла про те, як Петро Порошенко змінився за цей час.

«Ми всі змінюємося – це нормально. І він змінився. Можу сказати, що він став терпішим, мудрішим. Він узагалі мудра людина, але до багатьох речей почав ставитися нетимчасово. Не так, як вимагає перша реакція. Він бачить набагато далі, вперед. Іноді ми всі реагуємо дуже емоційно, якщо щось не подобається… І він був такий, але тепер дивиться на все це виважено. Тримає удар, може сконцентруватися, не піддатися емоціям, оцінити ситуацію. Часом і я не витримую, а він бере й пояснює все», – розповіла перша леді в розмові з Яніною Соколовою.

До власного статусу Марина ставиться доволі спокійно та критично. Вона впевнена: прізвище не відіграє жодної ролі: «Українці мають пишатися статусом першої леді без прізвища. Це неважливо: буду я чи хтось інший. У нас так мало речей, які об’єднують українців, якими ми пишаємося. Важливо підтримувати те, що об’єднує, що дає надію на краще майбутнє».

А вже в іншому інтерв’ю Переведенцева розповіла, що й взагалі не любить словосполучення «перша леді», оскільки воно несе в собі відособленість та відірваність: «Перша – значить одна, в стороні. Я готова допомагати своєму чоловікові – ось найголовніше. Усі ті питання, які виникатимуть щодня, я готова засукавши рукави вирішувати та стояти з чоловіком пліч-о-пліч».

Поза межами родини Марина Порошенко не лише виконує функції дружини президента, але й неабияк цікавиться інклюзивною освітою, презентує власні програми, відкриває нові заклади, намагається реформувати цю галузь. І, як зізнається її чоловік, говорить про це з ранку й до ночі.

«Три з половиною роки тому ми нічого не знали про інклюзію. Я теж нічого не знав. А потім за це взялася перша леді – моя дружина. І я вже три з половиною роки з цією інклюзією лягаю та прокидаюся«, – розповів Петро Порошенко.

Подружжя не приховує своїх почуттів: Президент нерідко публічно звертається до дружини зі словами привітання чи зізнаннями, як власне й Марина. У соціальних мережах – купа світлин, де вони разом. За часи незалежності дружина Порошенка стала, напевно, найбільш публічною першою леді. Вона проводила ранкові заняття спортом на телебаченні, зустрічалась із дружинами лідерів інших країн, популяризувала українські бренди та завжди знаходилася десь поряд із чоловіком.

Згідно із декларацією кандидата, оприлюдненою на сайті Центральної виборчої комісії, Марина Порошенко навпіл зі старшим сином володіє квартирою площею 80,66 кв. у Києві. Також у повній власності першої леді земельна ділянка у 1 900 кв. м. у Київській області та садовий (дачний будинок) площею 344 кв. м. у тому ж населеному пункті.

Із-поміж іншого, дружина президента може похвалитися годинником швейцарської фірми Hublot, французькими ювелірними прикрасами від Cartier та Dior, коштовностями іспанського бренду Carrera y Carrera та італійської фірми Damiani. У гардеробі Марини також можна відшукати сумочки від Dior, Fendi та Chanel. Має перша леді й власну автівку: Jaguar XF 2008 року випуску. На банківських рахунках обраниця гаранта зберігає 96 156 грн та близько 4 300 євро.

Текст: Дмитро Журавель

1 комментарий

Залишити коментар