Четвер, 29 жовтня

Після оголошення перших даних Національного екзит-полу Володимир Зеленський провів коротку прес-конференцію, відповівши лише на кілька запитань від представників різних ЗМІ. Головне зафіксував Opinion.

На початку спілкування із представниками ЗМІ шоумен запевнив, що планує відмовитися від кортеджів, піде з «Кварталу», однак до жартів про себе буде ставитися нормально, оскільки ми живемо «у свободній країні». Хто займе його місце – Зеленський поки що не знає.

Про перші кадрові призначення кандидат відмовився говорити. На запитання про генпрокурора Юрія Луценка, поставлене одним із журналістів, лідер екзит-полу заявив, що це «старі кадри», і всі вони будуть змінюватися.

Під час розмови кандидат переходив з української на російську та часом намагався віджартовуватися. Утім на запитання про стратегію закінчення війни таки відповів.

«Ми будемо діяти в Нормандському форматі та продовжувати перезавантажувати Мінський процес. Будемо йти до кінця, аби повернути вогонь та повернути наших хлопців. Окрім Мінських домовленостей, завдання номер один – повернути полонених. У мене ще офіційно немає статусу президента, але я спілкувався з батьками наших моряків… Я не можу обіцяти, але я робитиму все, аби їх повернути. Усіх, без виключення», – запевнив кандидат.

Окрім того, Зеленський заявив, що невдовзі запросить журналістів на окрему зустріч, аби ті допомогли йому в «потужній інформаційній війні» з Росією, оскільки його команда має креативні ідеї щодо цього.

«Ми будемо робити дуже потужну інформаційну війну… аби закінчити війну. Нам потрібна ваша (журналістів, – прим. ред.) допомога». Про час та місце зустрічі Зеленський пообіцяв повідомити пізніше. «У нас є креативні ідеї. Нам потрібна ваша допомога», – додав кадидат.

Питання щодо закону про мову Володимир Зеленський прокоментував украй побіжно, лише запевнивши, що захищатиме українську, бо це його обов’язок: «Ми – за закон про українську мову. Але він зараз – у Верховній Раді… Я гарант. Я повинен захищати українську мову».

На запевнення журналіста про присутність агітації з боку політика в день тиші, котра «не порушувала букву закону, але суперечила його духу», кандидат відповів, що не діє всупереч закону, й ідентичні плакати були й у Порошенка. «Сьогодні й учора я не проводив концерти з агітацією у Вінниці, наприклад», – додав Зеленський.

Наступним було запитання щодо того, якими потенційний переможець бачить відносини з чинним президентом після оголошення офіційних результатів: «У мене немає відносин. Він запропонував допомогу. Якщо вона мені знадобиться, я йому зателефоную», – коротко зазначив кандидат.

А на запитання, ким би він назначив Порошенка, Зеленський запевнив, що звернеться до суспільства, якщо буде ясність, що громадяни прагнуть бачити Петра Порошенка на якійсь посаді. Утім додав, що спробує зробити все «новими кадрами».

«Ми представили всіх експертів нашого колективу, партії “Слуга народу”. Найближчим часом ми представимо всю команду. Щодо Генштабу. Повторюю, у нас є дуже серйозні хлопці, які мають авторитет в армії – це чинні генерали. І всіх їх ви побачите. Я поки не маю права назвати їхні імена. У мене домовленість із генералами – це дуже серйозно», – наголосив Володимир Зеленський, відповідаючи на останнє запитання від журналістів «Прямого». Щоправда, перед цим нагадав, як вони нібито називали його «наркоманом».

Більш детальні відповіді на запитання журналістів та громадськості Зеленський пообіцяв дати згодом, під час тривалого спілкування із представниками ЗМІ.

Фото: Іван Печений

Залишити коментар