Середа, 25 листопада

Перемога Володимира Зеленського на цьогорічних виборах президента України вже беззаперечна – більшість виборців віддали свої голоси саме йому. Тому лідери інших країн уже вітають майбутнього президента в особистих дзвінках. Більше про реакцію світової спільноти розповідає Opinion.

Перша жінка-президент Словаччини Зузана Чапутова, котра також нещодавно здобула перемогу на виборах та вже в червні офіційно обійме посаду, привітала Володимира Зеленського та наголосила: він може розраховувати на підтримку задля європейського майбутнього України.

Жан-Клод Юнкер, президент Європейської комісії, приєднався до привітань, зазначивши, що українці продемонстрували свою прихильність до демократії та верховенства права протягом усього виборчого процесу. Відтак Європейський Союз продовжить підтримку українського суверенітету та реформ.

Федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц розповів, що з нетерпінням чекає на співпрацю з Україною, оскільки наша країна – важливий партнер для Австрії та Євросоюзу. Отож Австрія також гарантує Україні підтримку в питаннях реформ, суверенітету та територіальної цілісності.

Гелен Кларк, колишня прем’єр-міністерка Нової Зеландії, натомість у своєму твіттері зазначила, що перемога Зеленського – це певна незрозумілість щодо внутрішньої та зовнішньої політики.

Тереза Мей, прем’єр-міністерка Великої Британії, приєдналася до привітань та наголосила: стабільність України надзвичайно важлива для безпеки Європи. Сама ж Мей із нетерпінням чекає на тісну співпрацю з наступним президентом.

Британський політик Роджер Гельмер висловив думку, що останньою може сміятися опозиція.

Джеремі Гант, британський політик-консерватор, звернувся до Зеленського із зауваженням, що відтепер він справді буде слугою народу. Також Гант сподівається на подальшу співпрацю, адже Великобританія планує продовжувати підтримку України на її євроатлантичному шляху.

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо сподівається продовжити зміцнення зв’язків між країнами та планує створити більше можливостей для громадян як Канади, так і України.

Окрім того, Трюдо подякував канадцям, котрі були спостерігачами під час  виборів, відмітивши їхній вклад у підтримку української демократії.

Маргот Вальстрьом, міністерка закордонних справ Швеції, запевнила, що її країна також надалі буде підтримувати цілісність, суверенітет та незалежність України.

Андерс Расмуссен, колишній прем’єр-міністр Данії та в минулому генеральний секретар НАТО, переконаний, що на Зеленського попереду чекають важкі випробування, однак, на думку політика, українці вже все вирішили: ми прагнемо європейського майбутнього. Зі свого боку Рассмусен запевнив, що друзі України, разом із ним самим, роблять усе можливе, аби втілити цю мрію у реальність.

Також екс-генсек НАТО висловив співчуття Петрові Порошенку, котрий зміг вивести Україну з темних часів. Расмуссен вважає за честь роботу з ним та допомогу Україні в орієнтації в геополітичних бурях останніх років.

На підтримку Володимир Зеленський може розраховувати і з боку Європейського Союзу. Про це у твіттері повідомив Дональд Туск, голова Європейської ради.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг  також привітав щоумена з перемогою, наголосивши, що Україна – цінний партнер НАТО, а відтак співпраця має продовжуватися.

Привітав Зеленського і президент Сполучених штатів Дональд Трамп. Про це на своїй сторінці повідомив Курт Волкер, спеціальний представник Державного департаменту США з питань України. США, за словами Волкера, також продовжуватимуть підтримку України.

Гулівер Краг, кореспондент France24, переконаний,  що Зеленський буде демократично обраним президентом України, якого Росія не зможе виставити активним націоналістом. Тому, якщо він буде вести прозахідну політику, як і обіцяв, це можна вважати поразкою для Володимира Путіна. Однак у протилежному випадку Путін може святкувати перемогу.

Журналіст Ян Батесон нагадав, що Зеленський – це актор без політичного досвіду. Зважаючи на це, одне шоу закінчується, але починається інше: набагато довше та складніше.

А те, що в Україні досі залишається лише один президент, переобраний на другий термін, нагадало журналісту… зміну викладачів із захисту від темних мистецтв у «Гаррі Поттері».

Та, на відміну від політиків, журналісти міжнародних видань дозволяли собі й жартувати. Наприклад, припускаючи можливі офіційні портрети нового українського президентства.

Щоправда, з’явилася ще одна проблемка, яку ви могли помітити: усі чомусь пишуть прізвище Зеленського англійською в кількох варіантах. А для когось це навіть реальна проблема.

Збирав реакції Степан Коза

2 комментария

 1. Один з 13 мільйонів on

  У другому турі за Володимира Зеленського проголосувало більше 13 млн громадян України — це приблизно 73% з тих, хто взяв участь у голосуванні.

  Маючи таку високу народну підтримку, Володимиру Зеленському треба терміново звернутися до народу і анонсувати конкретний план дій, який можна скласти на основі передвиборчої Програми: https://program.ze2019.com

  План першочергових заходів може містити наступні пункти:

  1. Проведення переговорів щодо встановлення миру в Україні, у розширеному форматi (Україна, Росія, Німеччина, Франція, США, Велика Британія).
  2. Перехід до реального народовладдя (референдуми, пряма електронна демократія).
  3. Модернізація системи державного управління, запровадження електронного документообігу.
  4. Відкриті і прозорі конкурси на всі державні посади. Призначення керівників на основi принципiв меритократії: керiвнi посади повинні займати найбільш гідні люди, що володіють високими моральними якостями, освітою і досвідом роботи. Посаду міністра може займати тільки громадянин України, який має вищу освіту у відповідній галузi, посаду Генпрокурора — тільки громадянин з вищою юридичною освітою.
  5. Активізація боротьби з корупцією. Нульова толерантність до корупції, довічна заборона обiймати керівнi посади для засуджених за корупцію.
  6. Негайне зняття недоторканності з депутатів і суддів.
  7. Прийняття закону про імпічмент Президента.
  8. Прийняття закону про відкликання народного депутата.
  9. Прийняття нового закону про вибори до Верховної Ради — на основі відкритих партійних списків.
  10. Перегляд комунальних тарифів, зниження їх до справедливого рівня. Усунення корупційної складової в тарифах. Надання громадянам повністю відкритоії інформаціії про формули розрахунку тарифів, з обґрунтуванням кожної цифри.

  Спираючись на народну підтримку (при необхідності — мирні мітинги на підтримку нового президента), можна домогтися виконання цих положень.

  Спочатку, першим кроком — просто зробити відкритий інтернет-форум, прямо на офіційному сайті президента. Далі — разом обговоримо і зробимо все як треба!

  Володимир! Йдіть до народу і будьте справжнім Слугою Народу! Такий шанс буває раз у житті!

  P.S. Народ! Ідея даного тексту в тому, щоб змусити нового президента Володимира Зеленського виконувати передвиборчу програму! Якщо Володимир почує це прохання від кожного з 13 мільйонів своїх виборців — він обов’язково буде змушений прислухатися!

  РЕПОСТ.

Залишити коментар