П'ятниця, 30 жовтня

Володимир Зеленський, переможець президентських виборів, наголосив, що після вступу на посаду проведе ретельний аналіз закону про мову, ухваленого сьогодні у Верховній Раді. За його словами, мовний закон був ухвалений без обговорення із громадськістю та став заручником політичної риторики.

Про це наступний президент України написав у своїй сторінці на фейсбуці. За словами Володимира Зеленського, нині Україна потребує законів, котрі консолідують суспільство, а не навпаки. Утім, колишній шоумен зауважив: єдина державна мова в Україні – українська, і тут не може бути жодних компромісів.

Володимир Зеленський зазначив, що держава має сприяти розвитку української шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон та покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення.

«Законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики. Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю. До проекту закону було внесено понад 2 тис. поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді.

Сьогодні важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону – остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний. Після мого вступу на посаду президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень президента України i в інтересах громадян», – запевнив Зеленський.

Залишити коментар