Субота, 31 жовтня

Метеоблог головного синоптика країни

Травень дебютував в Україні циклоном, який приніс рясні дощі, холодний вітер, низьку температуру повітря та вже забуті сірі хмари. Українці зустріли Великдень серед тепла та розкішного весняного цвіту й одразу занурились у дощову сплячку.

Хоча плани багатьох були порушені холодом та дощем, усе ж величезний плюс цієї некомфортної зміни погоди – скільки галявин та квітів щасливо уникли печальної долі бути засміченими та витоптаними веселими відпочивальниками із їхніми шашликами та пляшками. Природа вкотре демонструє свою мудрість.

Що найближчим часом в Україні? Циклон залишить межі України, проте залишки, «хвости» атмосферних фронтів й надалі зумовлять переважно вологу погоду в Україні. Дощі випадатимуть періодично, місцями з грозами.

Оскільки характер процесів уже ближчий до літнього, то й опади не будуть тривалими, а чергуватимуться із проясненнями. Дощі найвірогідніше зачеплять західні області, північ та значну частину центральних областей. Південь та схід України отримають значно більше сонячних прояснень.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: met.fu-berlin.de

У поминальну неділю, 5 травня, дощі очікуються на заході, півночі, на Вінниччині та Одещині. На решті території України суттєві опади малоймовірні.

Температура повітря до кінця тижня підвищиться та протягом дня становитиме +12+18 градусів, у південній частині та на сході +17+23 градуси.

Наступного тижня, упродовж 6-8 травня, в Україні передбачається чергова порція похолодання  –температура повітря знизиться до +10+15 градусів, лише на півдні ще буде на 2-4 градуси тепліше. Волога погода з періодичними проясненнями домінуватиме.

У Києві друга половина поточного тижня відзначиться періодичними, переважно невеликими дощами. Температура повітря після суттєвого похолодання 1 травня зростатиме та досягне протягом 3-5 травня +15+19 градусів.

З понеділка, 6 травня, у столиці знову похолодає – максимальна денна температура повітря становитиме +10+13 градусів. З 9 травня знову почнеться потепління, яке вже досягне нещодавніх 18-23 градусів.

Така погода з коливаннями атмосферного тиску та температури повітря може закрутити голови та вплинути на судинну систему, тому якраз час зайнятися профілактикою свого здоров’я.

Травень завжди приходить зі справжнім весняним багатством: рясними дощами, чудовим помірним теплом, фантастичним цвітом та квітами. Природа все для нас робить якнайкраще. Наше завдання – берегти це й підтримувати.

Наталка Діденко