Середа, 21 жовтня

Донедавна піхотинці залишалися чи не єдиними захисниками, що не мали власного свята та дати. Однак це в минулому, і сьогодні українська піхота святкує, а мережа наповнена привітаннями, словами вдячності та суму за тими, хто вже не відзначить цю дату разом із усіма. Про День піхоти в мережі розповідаємо у реакціях.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що українські піхотинці – це саме ті, на кого війна покладає найбільші навантаження, а на долю воїнів лягає найважчий тягар бойових дій та військового побуту.

Долучився до привітань і прем’єр-міністр України. Володимир Гройсман подякував захисникам за героїзм і мужність, проявлені від початку російської агресії.

Міністр оборони Степан Полторак також звернувся з привітанням до піхотинців, наголосивши, що українська піхота героїчно, гідно, відважно та рішуче виконує найскладніші бойові завдання у складі Операції об’єднаних сил.

Начальник генштабу ЗСУ Віктор Муженко розповів про історичне підґрунтя свята. Зокрема, саме 6 травня 1648 військо Богдана Хмельницького здобуло свою першу перемогу під Жовтими Водами. Саме цього дня у 1920 році вступом у Київ завершився Перший Зимовий похід Дієвої армії УНР. І саме сьогодні – день Святого Юрія Змієборця, покровителя українського воїнства.

Ветеран війни та блогер Роман Кулик переконаний, що до цього переліку ще додасться багато новітніх перемог і хороших традицій. Нагадав Кулик, що донедавна у найбільш впертого та численного роду військ не було акцентованого свята і дати.

Привітали піхоту зі святом і на сторінці Міністерства у справах ветеранів. Зокрема, у тексті зазначається, що воїн-піхотинець – це найдавніший вид воїна, котрий навіть із появою сучасного озброєння, техніки, різноманітних сил та засобів не втратив своєї значущості. І те, що територія не вважається завойованою, допоки на неї не ступить нога піхотинця, – абсолютна істина.

Очільниця міністерства Ірина Фріз також запевнила, що без піхотинців Збройні сили нічого не варті.

Журналіст Віталій Гайдукевич додав: війна прийшла, і піхота довела, що вона вміє практично все: воювати, вбивати, бідкатися, чудити фронтовий побут, геройськи повертатися додому і, на жаль, геройськи гинути. А ще вони творять самі про себе легенди, які стають мемами, анекдотами та книжками.

Письменник та ветеран війни Олег Болдирєв, більш відомий під псевдонімом Мартін Брест, привітав піхотинців менш офіційозно, аніж чиновники та політики, не без гумору розповівши, що «піхота прийме тебе будь-яким, і одягне, і взує, і нагодує. А ще навчить копати, заряджати, стріляти і навіть влучати, вирішувати те, що не вирішується, і народжувати те, що не народжується. Знати, вміти і пишатися найбільшим, найневідомішим, найдавнішим та найкращим видом військ».

А ще ось вам дотепна розповідь про історію беретного знаку піхотинців від того ж Бреста, який, до слова, також був піхотинцем.

Блогер Борис Немировський впевнений, що саме піхота виносить на собі основний тягар нинішньої війни: «слава українським “мішкам”-танкістам, слава “богам війни” – артилеристам, слава всім іншим, але тричі слава – піхоті».

Колишній начальник прес-центру АТО Роман Туровець зазначив, що, попри прогрес та технології, лопата залишилася лопатою, а піхота – «основною робочою конячкою війни». Однак відчутні й зміни: змінилося ставлення до піхоти, її люблять, про неї пишуть книжки, знімають фільми, складають вірші. А сама українська піхота пише нову сторінку нашої військової історії.

Військовик, ветеран російсько-української війни Гліб Бабіч по-своєму пояснив читачам, що таке піхота насправді. Наприклад, піхота ніколи не копає – вона творить прекрасне. І якщо будуть копати ще один тунель під Ла-Маншем, цілком вистачить одного піхотного батальйону, 10 днів, поставленого завдання, кави та цигарок.

А ще піхота не виживає, а просто живе там, де більше ніхто не може. І знає смерть особисто, тому дуже любить життя.

Командувач Сухопутних військ України Сергій Попко підтримав загальну думку, підкресливши, що саме піхота першою зустрічає ворога, стримує та відбиває його наступ, першою переходить у контрнаступ, і завершує війну також вона.

Привітали піхотинців керівники оперативних командувань, а також на сторінках самих формувань, котрі сьогодні вперше відзначають професійне свято.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар