П'ятниця, 30 жовтня

Метеоблог головного синоптика країни

Травень завжди був місяцем дощовим, грозовим, а якщо хотів, то й морозним. Тому наші нарікання на якийсь не такий місяць, не таку весну – марні. Вологи небесної справді багато, проте циклони та атмосферні фронти, які щедро постачає нам Атлантика, просто виконують свою роботу. Часом їх заносить, як із нещодавнім снігом у Карпатах, проте це тимчасово і сприяє популярності інформації про метеорологічні явища в медіа та соціальних мережах, чому ми, синоптики, навіть радіємо.

Найближчими днями снігу в Україні не передбачається, а ось дощів – скільки завгодно.

Протягом 10-12 травня у більшості областей України очікуються дощі, від невеликих до помірних. Опади супроводжуватимуться подекуди грозами та поривчастим вітром.

Цікаво, що в нічні години дощі слабшатимуть і припинятимуться, а ось вдень атмосферні фронти будуть значно активнішими.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: www2.wetter3.de

12 травня в західних областях очікується короткочасна суха «пауза», без істотних опадів.

Температура повітря поступово повертатиметься в звичні травневі кордони. У денні години стовпчики термометрів коливатимуться в межах +15+22 градусів, вночі повітря буде свіжішим, +6+14 градусів. Нещодавні західні заморозки малоймовірні.

Початок наступного тижня в Україні особливих змін для температури повітря не принесе. Максимально вона становитиме +17+23 градуси, лише в західних областях очікується незначне похолодання до +11+15 градусів.

Дощі з грозами протягом 13-15 травня пройдуть переважно у західних та північних областях, також на Вінниччині та в Одеській області.

У східній частині України, на півдні, окрім Одещини, та у більшості центральних областей переважатиме суха сонячна погода.

У Києві завершення поточного тижня та початок наступного очікуються вологим.

Атмосферні фронти визначатимуть дощову погоду. У нічні години опади слабшатимуть, а вдень дощі можуть часом досягати помірних значень та супроводжуватимуться грозами.

Температура повітря у столиці передбачається комфортною. Вночі вона становитиме ще низькуваті +7+13 градусів, проте в денні години стовпчики термометрів піднімуться до +17+21 градуса.

Якщо комусь не до вподоби така дощова надмірність, варто пам’ятати, що атмосфера завжди врівноважує ситуацію. І цілком можливо, що вже незабаром українці знову віддадуться своєму улюбленому заняттю – нарікати і скаржитися. Цього разу вже на відсутність дощів.

Тому поки що варто насолоджуватися розкішною травневою природою, яка, між іншим, своєю красою значною мірою завдячує саме щедрим дощам.

А сонце ще своє відпрацює – попереду ціле літо.

Наталка Діденко

Залишити коментар