Середа, 28 жовтня

Сьогодні рівно п’ять років відколи Кремль забрав свободу українського режисера Олега Сенцова. Попри міжнародний тиск і заклики усього світу Росія продовжує утримувати за ґратами Олега та інших бранців. Про що пишуть у мережі в річницю імперського свавілля – розповідає Opinion.

На сторінці Українського інституту національної пам’яті нагадали, що Сенцова затримали в Криму у травні 2014-го року та звинуватили в нібито плануванні терактів на території анексованого українського півострова. На сьогодні щонайменше 98 український політв’язнів утримують у Росії та окупованому Криму, близько 120 військовополонених та цивільних заручників – у підвалах окупованого Донбасу, 24 моряки – у СІЗО «Лефортово».

Міністр закордонних справ Павло Клімкін пообіцяв, що боротьбу не буде припинено, поки всі наші громадяни не повернуться додому.

Євген Нищук, міністр культури України, наголосив, що Олег – людина, яка змінила хід міжнародних політичних переговорів і новітньої світової політики, ставши символом заручників Кремля.

Міністр закликав до єдності в нашій вимозі звільнити Сенцова та усіх тих, кого «імперія Зла» незаконно утримує на своїх територіях або ж на окупованих українських землях.

На сторінці Об’єднання родичів політв’язнів Кремля розповіли про акцію, що відбулася в одному з київських парків. Активісти зробили дві алеї для заручників Кремля, де кожна квітка росте на честь когось із політичних в’язнів. До акції долучилися також Андрій Хливнюк, Ахтем Сеітаблаєв, Римма Зюбіна, Ігор Козловський, Андрій Курков та інші.

Журналіст Станіслав Козлюк закликав не забувати, що наші співгромадяни досі в російських тюрмах, та за можливості нагадати своїм друзям і знайомим про це.

Нардеп Олексій Гончаренко також наполіг на важливості не забути про політв’язнів та не здаватися, оскільки ми не маємо права на поразку, адже вже сплачено надто високу ціну.

Політичний експерт Микола Давидюк наголосив, що Олег Сенцов – це історія про стійкість, звитягу, подвиг та глобальне політичне лідерство. А сьогодні, окрім слів підтримки та міжнародного тиску на російську владу, можна просто придбати його книгу. Нехай це й невеликий, але все ж вклад у боротьбу.

Олександра Дворецька, координаторка правового напряму Ініціативи «Восток-СОС», запевнила: якщо за щось і було мститися Кремлю Сенцову, так це за Україну, яку режисер пробуджував у кожному, із ким зустрічався: від активіста до військового, що вагається з вибором.

Розповіла Дворецька і про співпрацю з Олегом до його ув’язнення. За її словами, для нього не було нічого неможливого. І нікому не треба було за ним щось перевіряти, страхувати, адже якщо Сенцов сказав – так і буде зроблено.

Журналістка Тетяна Терен закликала подумати та згадати, що відбулося і змінилося в нашому житті за останні п’ять років. Це цілий огром подій, радостей і втрат. На думку авторки, в історії Олега чи не найстрашніше те, що його творчий шлях тільки починався, коли його обірвали. Та насправді найстрашніше – це п’ять років життя його рідних.

Про свої п’ять років розповіла журналістка Христина Коціра. За цей час їй вдалося зробити чимало, та одне з найголовнішого – розповісти про Олега та про його п’ять вирваних років.

Директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький звернувся до друзів із проханням нагадати про Олега знайомим за кордоном, зокрема – російським.

Телеведуча Олена Солонина розповіла про знайомство з Олегом: світлий, чемний, скромний та завжди усміхнений. Сьогодні ж Сенцов провів уже п’ять років за ґратами в тюрмах Росії через вигадані та сфабриковані звинувачення.

Більше про Олега Сенцова, його погляди та переконання можна прочитати у спеціальному матеріалі від Opinion.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар