П'ятниця, 30 жовтня

Травневі свята тривають, принаймні в інформаційному полі України. Соціум потрохи звикає до Президента Зеленського; той зник із перших шпальт, а у заголовках газет позицію лідера утримує Путін: то зі своїми паспортами на окупованому Донбасі, то з черговими спробами викликати ностальгію за радянськими часами на 9-те травня. Тим часом світ собі тижневого відпочинку не влаштовував і рухався вперед. Чи зможе Україна скинути вагу та ввійти в робочий ритм – читайте в дайджесті від Opinion.

Тиждень у призмі: зникнення Зеленського, «мажорний» Антикорупційний суд та День Перемоги у світових фото

Ізраїльська система «Залізний купол» збиває палестинські ракети

Супроводжувати текст будуть кращі фотографії тижня за версією CNN.

США знову пережили стрілянину в школі, Меган Маркл народила сина принцу Гаррі, а Палестина здійснила масовий ракетний обстріл Ізраїлю. Світу цього тижня було не до травневих свят, то, може, й українцям час виходити з режиму відпочинку?

Тиждень у призмі: зникнення Зеленського, «мажорний» Антикорупційний суд та День Перемоги у світових фото

Леді Гага на щорічному фестивалі Met Gala, США

Обраний Президент України Володимир Зеленський написав листа спікеру Верховної Ради Андрієві Парубію, у якому наполягає на проведенні інавгурації 19 травня.

«Вважаю, що інавгурація має відбутися 19 травня. Саме на цій даті я наполягав і на сьогоднішній зустрічі з головами парламентських фракцій. Саме про 19 травня писав у листі голові Верховної Ради Андрієві Парубію. Визначеність вкрай важлива і для народу України, і для іноземних гостей, які вже висловили бажання прибути на урочистості, і для мене особисто», – написав обраний Президент у Facebook.

Натомість голова Верховної Ради Андрій Парубій є прихильником проведення інавгурації новообраного Президента України Володимира Зеленського 27 травня. Про це повідомив перший заступник голови фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук.

«Я вам хочу дати 99 %, що 19 травня він не набере повноважень. Немає голосів у залі», – сказав депутат. За його словами, проекти постанови, які внесені на розгляд щодо складення присяги Зеленським для вступу на посаду Президента можуть бути відхилені, не набравши 226 голосів.

Тетерук наголосив, що якщо парламент не визначиться, то, згідно з чинним законодавством, одноосібно прийме рішення голова Верховної Ради. «А Андрій Парубій є прихильником проведення інавгурації 27 травня», – наголосив депутат.

Тож Зеленський, імовірно, уже за два тижні опиниться в статусі «кульгавого каченя» (так у Штатах називають президента після виборів, який де-факто виконує лише представницькі функції та на політику не впливає), але навпаки. Булаву він отримає, а от розмахувати нею не зможе. Чи вдасться йому в таких умовах зберегти 73 % прихильників? Навряд чи. Українці зазвичай дуже швидко знімають рожеві окуляри.

Тиждень у призмі: зникнення Зеленського, «мажорний» Антикорупційний суд та День Перемоги у світових фото

Медичні працівники ховають 11-місячну дитину, яка загинула від Еболи. Конго

Дивна ситуація: в Україні два Президенти та обидва якось зомліли перед майбутнім. Якщо Зеленський повністю заховався в соцмережах, то Порошенко впевнено йде його кроками.

Чинний голова держави не прийшов до суду, де його мали допитати у якості свідка щодо справи Майдану. За словами начальника управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергія Горбатюка, Президента викликали на допит ще два тижні тому. Його мали допитати зокрема щодо подій 18 лютого 2014 року.

«Свідок на допит не прийшов. Зі слідчим ніхто не зв’язався. Не повідомили причини. Викликався він для того, щоб поставити додаткові запитання щодо подій 18, 19 лютого, 1 грудня, а також стосовно того, що з часу першого допиту, який відбувся в листопаді 2016 року Петро Олексійович давав декілька коментарів стосовно подій, у яких містилися дані, які він не надавав під час першого допиту. Також, на жаль, упродовж 2,5 років він не підписав протокол першого допиту, який відбувався під відеозапис. У зв’язку із завантаженістю Президента, тобто він поспішав тоді та попросив підписати наступного дня. І от цей наступний день, не дивлячись на десятки наших нагадувань і через генерального прокурора, жодного реагування не відбулося. Так як не з’явився, будемо далі викликати», – зазначив Горбатюк.

Він пояснив, що допит, який відбувся 2,5 роки, досі не набув процесуального статусу, оскільки Порошенко не підписав протокол.

Можливо, варто слідчим почекати звільнення Петра Порошенка із посади, тоді в нього буде багато часу, аби ходити на допити. Але з таким ставленням до пам’яті загиблих на Інститутській (на справі, а не на камери, звісно ж) хай не дивується, чому він із таким тріском програв на виборах та втратив 54 %.

Тиждень у призмі: зникнення Зеленського, «мажорний» Антикорупційний суд та День Перемоги у світових фото

Мешканка Нью-Йорка намагається загасити полум’я у своєму гаражі зі звичайного шлангу

Збори суддів Вищого антикорупційного суду України обрали головою новоствореного суду суддю першої інстанції Олену Танасевич шляхом таємного голосування. Відбулося це у вівторок, і вона отримала 23 голоси суддів. Під час конкурсу до Антикорупційного суду Танасевич показала найкращий бал з усіх претендентів.

Пані Танасевич народилась у 1982 році, а освіту здобувала спочатку в Харківському педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди, а потім у Харківській юридичній академії. Із 2002 року працювала юристом, а потім помічником судді.

До обрання у Вищий антикорупційний суд Танасевич працювала в Печенізькому районному суді Харківщини. У 2018 році вона захистила дисертацію та здобула ступінь кандидата юридичних наук. Олена Танасевич вільно володіє англійською мовою.

Чоловік пані Танасевич Михайло займається бізнесом у Харкові, родина має там квартиру та шість земельних ділянок. І тут починається найцікавіше.

У декларації за 2018 рік, подану вже після завершення конкурсу до Антикорупційного суду, у родини з’явилися ще додаткових 10 земельних ділянок у спільній власності та вісім ділянок у користуванні.

Олена Танасевич із чоловіком є співвласниками компанії «Енергетична альтернатива», яка займається неспеціалізованою оптовою торгівлею

Також її чоловік Михайло задекларував власність ще на: ТОВ «Серафім Солар Україна» (100 % акцій) та ТОВ «Євро Енерджи» (50 % акцій), які займаються виробництвом електроенергії. Показово, що частина земельних ділянок орендується у селищі Сонячне біля Запоріжжя.

Зарплатня судді Танасевич у 2017 році склала 220 тис. на рік, а в 2018-му – 245 тис. Прибуток її чоловіка обидва рази перевищував мільйон гривень.

Тож залишається тільки сподіватися, що із стартом Антикорупційного суду збільшиться не тільки кількість земельних ділянок у подружжя Танасевич, а й кількість обвинувальних вироків корупціонерам та крадіям.

Тиждень у призмі: зникнення Зеленського, «мажорний» Антикорупційний суд та День Перемоги у світових фото

Чоловік піднявся на тіло мертвого кита, Сан-Франциско, США. Тварина загинула від зіткнення з кораблем

До чого призводить принизливе ставлення до людини та її цінностей, корупція та недбальство наглядно продемонстрував випадок у Москві. Згорілий у «Шереметьєво» пасажирський літак Sukhoi Superjet 100 не проходив технічне обслуговування перед вильотом до Москви із Саратова. 5 травня в московському аеропорту йому довелося здійснити екстрену посадку через пожежу. Лайнер тричі зіткнувся зі злітно-посадковою смугою та загорівся.

За офіційними даними Слідчого комітету РФ, загинула 41 особа з 78, які перебували на борту. Серед постраждалих була одна громадянка України. Вона знаходиться в лікарні у важкому стані.

До цього ж ООН оприлюднила страшні дані. Нині населення нашої планети створює більше проблем для природи, ніж будь-коли раніше в історії людства. В ООН попереджають, що нині понад один із восьми мільйонів видів тварин і рослин можуть зникнути в найближче десятиліття. В Організації прийшли до такого висновку, проаналізувавши зміни в природі за останні 15 років. Серйозні проблеми стосуються як видів, що мешкають на суші, так і тих, що живуть в океанах, морях і річках.

«Більше ніж півмільйона видів на суші не мають місця для існування, необхідного для їх виживання протягом тривалого періоду часу», – б’ють на сполох дослідники.

Учені попереджають, що зменшення чисельності видів може відбутися в найближчі 10 років, якщо їх середовище проживання не буде відновлено.

«Людство мимоволі намагається задушити живу планету і власне майбутнє», – заявив біолог Університету Джорджа Мейсона Томас Лавджой, якого називають «хрещеним батьком біорізноманіття» за його дослідження.

Але не варто панікувати чи опускати руки, а навпаки – взяти в них багаторазові пакети, поменше використовувати пластик та не смітити. Україні така свідомість точно не завадить.

Текст: Костянтин Руль

1 комментарий

  1. Бороться имеет смысл не за смену лиц (номинальных фронтменов одной и той же Системы, контролируемой несколькими богатейшими семьями), а за наполнение реальным содержанием конституционного принципа: народ — источник власти. На данный момент есть отдельная неприкасаемая каста с кодовым названием «элитка», которая контролирует все партии и сохраняет реальную власть при любых раскладах. Народ просто водят за нос с помощью СМИ, создавая видимость, что народ на что-то всерьёз влияет (на самом деле нет). Система искусственно стравливает людей между собой, чтобы отвести угрозу от самой Системы — пока простые люди конфликтуют друг с другом, Система обогащается и крепнет. Так что, бороться нужно за изменение самой системы, модели функционирования государства.

    Сейчас очень важно — по какому закону проводить следующие выборы в парламент (как в случае досрочного роспуска, так и в случае плановых выборов осенью). Если опять пойдёт половина «гречкосеев»-мажоритарщиков, то не будет ничего хорошего. Так вот если сейчас добиться (как угодно, митингами, протестами) принятия закона с ОТКРЫТЫМИ партийными списками, то это будет выгодно для народа. Проблема в том, что народу приходится слишком долго ждать, чтобы заменить президента или депутата, который не оправдывает оказанного ему доверия. Приходится либо ждать следующих выборов, либо собирать майдан. Почему нельзя сделать «майдан», только легальный, законный? Импичмент или отзыв депутата, не оправдавшего надежд. Просто один раз добиться принятия нормальных законов. Выборы раз в 5 лет — это очень редко. Уже за 2-3 года видно, насколько эффективно работает президент или депутат. Если поставить выборы президента и Верховной Рады — раз в 3 года, одновременно, то получится более быстрая ротация. Максимальное количество возможных переизбраний президента или депутата — не более 3-х раз на протяжении жизни. Если 3 раза по 3 года — 9 лет. Этого достаточно. Численность депутатов лучше сократить, где-то до 230-250. Столько как сейчас их просто не нужно. Также надо добиваться снятия депутатской неприкосновенности — перед законом должны быть все равны (принцип верховенства права). Верховная Рада не должна быть клубом, повязанным круговой порукой. Так вот, если объединить все предложения в Большую Политическую Реформу, и поставить депутатов перед фактом: либо голосуете всё сразу пакетом и остаётесь до осени (инаугурация в последний день из возможных — роспуск ВР уже будет невозможен), либо роспуск Рады (майдан требует, и всё тут, не уходить, пока не примут) и «народная память» в виде тотальной обструкции всем, кто не поддержал эту реформу.

    Поддержка такого плана действий любым из политиков, активистов, ЛОМов и даже «ботов» — это для него огромный плюс и весомая заявка на право быть голосом народа.

    Лиза Богуцкая зовёт под Верховную Раду на 14-е мая. Нужно выходить сразу со списком требований. Бессрочная акция, пока не примут. Народ — источник власти (Конституция Украины).

    Пора показать, что кроме разных клубов по интересам вроде «команды Зеленского» или «команды Порошенко» есть ещё народ Украины, объединённый общими целями.

Залишити коментар