Вівторок, 25 лютого

Уже кілька днів у мережі не вщухають обговорення «Чорнобилю». Чому в лапках? Бо йдеться про рейтинговий британсько-американський серіал про катастрофу на ЧАЕС, який, здається, може обійти за популярністю навіть «Гру престолів». Принаймні, в Україні. 

Загалом міні-серіал складається з п’яти епізодів, а спойлерів, здається, зробити не вийде, адже історія катастрофи відома всім… Чи ні?

Тетяна Локацька, членкиня правління ГО «Демократична орда» та медіа-юристка незалежної медіа-профспілки України, зазначила, що під час перегляду серіалу вкрай непросто абстрагуватися та сприймати його як якусь чергову художню стрічку.

Блогер Кирило Данильченко позитивно оцінив роботу авторів стрічки, наголосивши, що перший епізод міні-серіалу виявився дуже атмосферним та правдоподібним.

Журналіст Борис Давиденко зізнався, що за своє життя ніколи не дивився нічого більш страшного та одночасно корисного. За словами автора, авторам вдалося куди більш ефективно, аніж йому та колегам, розповісти, що держава має значення. А за право жити в нормальній країні потрібно боротися.

Натомість блогер та колумніст Дмитро Литвин поставився до серіалу скептично, зазначивши, що художня складова дещо применшує роль фактичної реальності. Відтак автор допису не виключає, що серіал може поширити ряд фейків та помилок щодо історії катастрофи в Чорнобилі.

Політичний аналітик Валентин Краснопьоров пояснив, що новий серіал важливий для перегляду, оскільки дає розуміння того, що таке влада в недобитій імперії. Мовляв, вона боїться панічно втрати авторитет, адже це означає втратити авторитет імперії, а отже є загрозою існування самої імперії.

Рекомендує серіал і блогер Антон Ходза.

Письменник та перекладач Остап Українець пояснив, що «Чорнобиль» – це серіал не про героїзм простих людей та злочинну владу. Це серіал про смерть. Це єдина справді наскрізна тема, якою, за словами автора, пронизано першу серію. І це найстрашніше, що він бачив на екрані.

Журналістка та телеведуча Тетяна Гончарова розповіла, що особисто для неї кожна секунда цього серіалу – про дуже важливі речі. Це ніби мозаїка, котра поступово викладається. Документальне кіно, зігране акторами, на яке журналістка давно чекала.

Член правління партії «ДемАльянс» Віталій Безгін переконаний, що в багатьох випадках для того, аби давати реалістичні оцінки подіям колишнього та теперішнього, не вистачає саме такого бачення минулого, як це вдалося авторам «Чорнобилю».

Ірина Солошенко, медик Майдану та волонтерка, зізналася, що окрім власне трагедії у відеоряді серіалу зачепили і спогади про радянський побут: м’які меблі під якимось рядном, сервізи та кришталь, хімія волосся тощо. Однак наприкінці авторка все ж підсумовує: «Радянщині – ні».

Актор та керівник студії «Мамахохотала» Роман Грищук розповів про пов’язану із серіалом можливість, котру наша країна вже втратила: знімали «Чорнобиль» у Литві.

Блогерка та журналістка Олена Яхно розповіла, що спершу витримала лише перші 15 хвилин серіалу, та навіть за цей час стало зрозуміло: серіал геніальний та обов‘язковий для перегляду.

Голова ради громадської організації «Підмога.інфо» Олексій Краснощоков також порекомендував серіал, підкресливши, що в ньому шикарно передається тоталітарний дух радянського режиму.

Журналістка Олена Задорожна розповіла про власні враження від першої серії, наголосивши, що дивитися її було доволі гірко.

Роман Кушнарьов, ІТ-рекрутер та блогер, під час перегляду наче повернувся в «ці довбані задушливі 80-ті».

Також автор наголосив, що перекладати серіал мають не аматори та не на «Толоці» його зберігати. На думку Кушнарьова, права на показ мала би викупити наша держава, зробити повний дубляж і раз на місяць крутити протягом літа на «Суспільному», а потім – щороку на річницю цієї катастрофи.

Порадив «Чорнобиль» і художник та музикант Іван Семесюк, відмітивши повне занурення в загальну атмосферу, драматургію серії, художню постановку та продакшн у цілому.

Блогер та ветеран російсько-української війни Роман Кулик також відзначив високий рівень деталізації Прип’яті та напругу, котра тримає до останньої сцени.

Бізнесмен Олександр Деркач натомість різко розкритикував серіал, додавши, що, вочевидь, він побачив щось інше.

Збирав реакції та завантажував першу серію Степан Коза

Залишити коментар