Середа, 21 жовтня

Священний синод Православної церкви України відбудеться 24 травня, на ньому обговорюватимуть, зокрема, і конфлікт у церкві.

«Так, ми плануємо 24 травня провести засідання Священного синоду», – сказав предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

За його словами, на Синоді буде обговорюватися загальний стан справ у церкві, а також конфлікт між предстоятелем ПЦУ і почесним патріархом Філаретом.

«Звичайно, що якщо ми керуємося колегіально, то, відповідно, на Священному синоді будуть розглядатися різні питання і будуть винесені певні рішення, які стосуються нашої єдності. Священний синод покликаний все робити задля того, щоб у церкві панували єдність і мир. Ми не будемо робити нічого того, що руйнує нашу єдність», – сказав Епіфаній.

Він також додав, що на Синоді не планують розглядати зміни до статуту або відправку Філарета на спокій, про що заявляв сам патріарх.

«Навпаки, я як предстоятель захищав патріарха Філарета. І завдяки моїй позиції йому залишили місто Київ і все те, чим він керує зараз. Тому говорити про те, що хтось хотів відправити його на спокій, – це відверта неправда», – сказав Епіфаній.

Він нагадав, що, згідно з нормами нового статуту, той чи інший архієрей обирається на кафедру пожиттєво.

Залишити коментар