П'ятниця, 30 жовтня

Метеоблог головного синоптика країни

У циклонів є три драматургічні стадії розвитку: спочатку в стані зародження, потім молодий, вибуховий, активний і врешті старий, що затухає. Весна також починається ніжними пуп’янками, завершується вже пухнастими кульбабами, але розкішний вибух припадає саме на цвітіння каштанів. Цей період такий короткий, що часом не встигаєш насолодитися і нафотографувати цю фантастичну красу і втішаєш себе, що наступного року обов’язково не пропустиш таку гармонійну каштанову симфонію. Цьогорічна весна поєднала циклони та антициклони, дощів випадає достатньо і навіть часом забагато, каштани, та хіба лише вони? Стоять напоєні небесною вологою, відблискують смарагдовою зеленню листків та свічками квітів прокладають дорогу вечірніми алеями заблукалим парочкам.

Найближчими днями циклон і атмосферні фронти будуть причиною короткочасних дощів та гроз у західних областях України. Грози супроводжуватимуться поривчастим вітром та навіть подекуди градом.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: www2.wetter3.de

Окремі дощі також пройдуть у північних областях, на Вінниччині та на Одещині.

У східних областях, у більшості центральних областей та в південній частині України переважатиме суха сонячна погода. Тут вже порядкуватиме антициклон північного походження. Така синоптична ситуація триватиме до п’ятниці.

Вихідними, 18-19 травня, дощі та грози найбільш ймовірні в західних областях та подекуди в південній частині.

Північ, центр та схід належатимуть малохмарній повітряній масі, буде сухо та сонячно. Погода сприятиме відпочинку та праці на свіжому повітрі.

Давайте після наших пікніків залишати лісові галявини та береги річок чистими та придатними для наступних поколінь. Приберемо не лише після себе, а й після тих, хто не здатний сам це зробити.

Нестійка погода найближчих днів із коливаннями атмосферного тиску та температури повітря може провокувати загострення хронічних недуг у людей із серцево-судинними захворюваннями.

Температура повітря найвищою очікується у східних областях та на Півдні України, стовпчики термометрів досягатимуть літніх значень, очікується +24+29 градусів, подекуди до +30 градусів. Найсвіжіше повітря передбачається в західних областях, +17+22 градуси.

Загалом максимальна денна температура повітря в Україні коливатиметься найближчим часом у межах +20+25 градусів. Нічні градуси ще побудуть скромнішими, передбачається +8+15 градусів.

З вівторка, з 21 травня, дощів в Україні знову побільшає, атмосферні фронти зумовлять вологу погоду. Проте східна частина ще втримається у сухій повітряній масі. Температура повітря не зазнає особливих змін, впродовж дня очікується +20+25 градусів.

Із середини наступного тижня в Україну вторгнеться холодне повітря арктичного походження – суттєво похолодає.

У Києві 16-17 травня можливі локальні дощі з грозами. А ось вихідними, 18-19 травня, у столиці запанує чудова комфортна погода, буде сухо сонячно, протягом дня близько +20 градусів.

З понеділка, з 20 травня, у Києві знову збільшиться хмарність, місцями пройдуть короткочасні дощі та грози. Температура повітря суттєво не зміниться.

З 23 травня у Києві очікується істотне похолодання, вдень, за попередніми прогнозами, передбачається +11+14 градусів.

А поки що насолоджуємося рідкісним синоптичним комфортом, коли багато сонця, дощів, свіжої трави, теплого повітря та розкішного каштанового цвіту.

Наталка Діденко