Вівторок, 22 вересня

Сьогодні українському журналісту та засновнику видання «Українська правда» Георгію Гонгадзе виповнилося б 50 років. Резонансне вбивство досі залишається нерозкритим, а ті, хто відібрав життя Гії, і сьогодні на волі. Про що пишуть у цей день в мережі – розповідає Opinion.

Історик, публіцист і журналіст Вахтанг Кіпіані розповів, що з місця своєї роботи бачить місце спочинку Георгія. Однак спокою насправді не було і немає, адже замовник та співучасники досі живуть серед нас.

Народна депутатка Ганна Гопко переконана, що тестом для новообраного президента стане саме доведення розслідування справи Гонгадзе до завершення. За словами авторки допису, справа Гандзюк та напади на активістів – це наслідок того, що не були покарані злочини часів Кучми та Януковича.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко від імені організації звернувся до керівників правоохоронних органів та політиків, аби ті зробили професію журналіста в Україні більш безпечною, зупинили безкарність і публічно відзвітували про розслідування злочинів проти співробітників ЗМІ.

Віктор Уколов, політолог, а в минулому журналіст і нардеп, припустив, яким би Георгій був сьогодні. Сам же Уколов запам’ятав Гонгадзе часів програми «Вікна-Плюс», коли разом із ним затримувався на роботі.

Журналістка Ірина Ромалійська запевнила, що день, коли Георгію мало б виповнитись 50, – чудовий привід нагадати, що за вбивство журналіста засудили виконавців, а справа про замовників так і не розслідується.

Музикант і художник Юрій Журавель закликав поцікавитися життям Георгія, його історією, адже, шукаючи інформацію про нього, потрапляєш, насамперед, на його вбивць. А треба знати про нього.

Блогер Назар Приходько закликав Зеленського не повторювати помилок колишніх президентів та посадити замовника вбивства за ґрати.

Волонтер Олександр Кравчук назвав Георгія одним із перших, хто не побоявся сказати правду, і за це був убитий владою.

Журналіст Єгор Чечеринда розповів, що саме Гонгадзе привів його у професійне українське телебачення та став першим справжнім наставником.

Режисер Сергій Шараєвський наголосив: поки Георгій живе лише в нашій пам’яті, замовник його вбивства плескає в долоні на черговій інавгурації нового президента.

Консул Ізраїлю в Україні Олег Вишняков нагадав, що Георгій і в Україні, і у Грузії встиг здійснити знакові журналістські проекти. Сьогодні ж українці шанують його ім’я як постать чесну і героїчну, мірилом якої стала людська справедливість.

Закликав вшанувати пам’ять про Георгія і архієрей ПЦУ Віктор Бедь.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар