Неділя, 27 вересня

За шквалом обговорень призначень новообраного президента ми ледве не пропустили справді важливе свято – День морської піхоти. Про що писали в цей день у мережі та хто привітав наших захисників – розповідаємо в реакціях.

Новообраний Президент України Володимир Зеленський подякував морським піхотинцям за відданість, мужність і сміливість та пообіцяв, що як президент завжди буде вірний їм.

Тепер уже екс-президент Петро Порошенко також долучився до привітань, наголосивши, що морська піхота завжди там, де найважче, де потрібні відвага та стійкість, швидкість та рішучий, нестримний натиск. П’ятий Президент України подякував захисникам за відвагу та героїзм, а також за те, що вони залишаються вірними завжди, до самого кінця.

Екс-начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко теж привітав морську піхоту зі святом, побажавши бути гідними українських воїнів-морпіхів, що віддали своє життя за нашу країну. За словами Муженка, кожен морський піхотинець народжений перемагати. І в цьому простому твердженні – «сутність їхнього покликання».

На сторінці Українського інституту національної пам’яті нагадали, що сьогодні – 101-річчя створення Морської піхоти України. Саме в цей день у 1918 році розпочалося формування першої регулярної частини даного роду військ – бригади морської піхоти Української держави.

Волонтер та блогер Serg Marco назвав 23 травня днем тих, «хто вкрав у десантників крила, у моряків – якір, і навчилися цим користуватися». За словами автора допису, за трохи більше ніж чотири роки морська піхота з невеликого угруповання стала «агресивним монстром, що рветься з ланцюга в бік України».

Долучилася до привітань і міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

Нардеп Євген Дейдей наголосив, що піхотинцям насправді немає коли святкувати, адже вони завжди напоготові: їм ставлять найважчі завдання, і вони їх виконують.

Журналіст та телеведучий Віталій Гайдукевич також привітав морську піхоту зі святом, висловивши сподівання, що колись їх буде чотири бригади, й усі матимуть свої круті емблеми, почесні імена та прапори. Одного разу, на переконання Гайдукевича, мрійливе «Корпус морської піхоти» стане данністю.

Народний депутат Ігор Артюшенко назвав морську піхоту елітою національного військового флоту та Сухопутних військ ЗСУ, котра героїчно виконує завдання, захищаючи нашу країну на Сході.

До піхотинців звернувся і прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар