Субота, 26 вересня

Чому українські жінки найкращі. Спростовуємо міфи

Минулої неділі я гуляла центром Києва та спостерігала за дівчатами та жінками, що проходили повз. І маю сказати вам досить банальну, але не дуже очікувану від модного блогера річ: наші жінки не тільки напрочуд гарні – вони ще й чудово та дуже сучасно вдягаються. Значно краще, ніж у багатьох країнах Європи та світу. Це я вам кажу як людина, яка тільки за останній рік відвідала дев’ять країн. А загалом за життя – більше 25. Тож маю, із чим порівняти та чим обґрунтувати висновки.

Ми давно вже звикли, що нашим жінкам увесь час закидають несмак, недолугі вбрання та тяжкі наслідки радянського режиму, що відбилися на суспільному розумінні естетики. Порівнюють українок із італійками / француженками / американками / ще ким завгодно та щоразу не на користь наших. То наші жінки необізнані в модних трендах, то навпаки – жертви моди, що чіпляють на себе усе найкраще одночасно. То наші жінки недоглянуті, із застарілими зачісками та саморобним манікюром, то навпаки – надмірно доглянуті, аж на штучних ляльок скидаються, «а в Європі так ніхто не ходить».

Це все не є правдою вже хоча б тому, що такі грубі узагальнення майже ніколи не бувають правдивими. А узагальнюють у таких сентенціях не тільки наших жінок, але і якихось міфічних «європейських» чи «жінок із цивілізованих країн». Проте в реальності їх не існує. Не існує загального, середньостатистичного портрета «жінки із цивілізованої країни» – це сферична коняка в вакуумі. Жінки усі різні. Усі по-різному вбрані та доглянуті.

Часто можна чути, нібито тільки пострадянські жінки ходять із надутими губами на півобличчя та акриловими нігтями з художнім розписом. Нібито одразу можна впізнати співвітчизницю за кордоном по штучних губах, намальованих бровах та решті тюнінгу. У Європах же, бач, так ніхто не ходить. Це неправда вже тому, що усі ці технології краси не було винайдено в Україні. Вони усі розробляються деінде, а це означає – мають там попит. І у США, і в Європі теж є певна категорія жінок, які не вважатимуть себе достатньо доглянутими поки не «покращать» себе до повної невпізнанності. І у нас так само це лише певна категорія жінок. Просто вони сильно кидаються в очі.

Також часто можна чути, що нібито наші жінки щодня в повній бойовій готовності – просто з ранку на підборах та з червоною помадою йдуть сміття викидати, бо ж раптом принц її мрії трапиться біля смітнику, а вона не готова. А в Європах, кажуть, ніхто давно не носить ані підборів, ані помади. Але насправді й у нас далеко не всі гасають зранку на підборах і роблять щодня макіяж. І в Європі, особливо південній, повно можна бачити на вулицях взуття з каблуками та нафарбованих обличь. Де-небудь у Барселоні червона помада – то як кава, вона усюди й легко може бути із самого ранку. Урешті-решт магазини декоративної косметики по всьому світові чомусь досі не позакривалися – навпаки, тільки нові марки з’являються. У середньому жінок із помірним денним макіяжем у нас на вулицях, може, трохи більше, ніж де-небудь у Північній Німеччині, але точно не більше, ніж в Італії.

Кажуть також, буцімто наші жінки не розуміються на тому, яке вбрання для якої нагоди, не вміють дотримуватися дрес-коду. То у джинсах до опери припхаються, то на роботу, як на свято. А коли вже справді свято і треба вдягнути вечірню сукню – то взагалі наступає стильний жах та апокаліпсис. Тут треба зазначити, що розмивання та полегшення дрес-коду, зміщення меж та змішення стилів – то є загальносвітова тенденція. По всьому світу в джинсах ходять усюди, і це ще добре, якщо у джинсах, а не у легінсах чи спортивних штанях. Опера та театри взагалі перестають бути місцем, куди якось особливо вбираються. Навіть у славетних театрах, на кшталт Метрополітен Опера чи Гранд Опера, більшість публіки зазвичай вбрана досить буденно.
А щодо суконь для урочистих подій, то обирати їх та гідно носити – це окреме мистецтво. Принцеси та кінозірки цьому навчаються, плюс на них працюють цілі команди. Але простим жінкам у всьому світі не так уже й часто доводиться вбиратися на бал, щоби вони вміли це робити на професійному рівні. Тож судити строго не варто.

Правда в тому, що відповідність контексту, розуміння доречності вбрання та смак не є питаннями країни походження. Це питання естетичного виховання, смаку та обізнаності. І це теж часто закидають нашим жінкам – відсутність саме естетичного виховання та обізнаності. Кажуть, француженки з поколінь у покоління передавали одна одній мистецтво вдягатися, італійки так само. У них модні журнали вже існують десятиріччями, у них кіно та телебачення були провідниками модних тенденцій. А нам у кого було вчитися за залізною завісою? І це все правда, але… Правдою також є і те, що залізна завіса впала більше 30 років тому. За цей час встигли вирости та вже власних доньок народити нові генерації жінок, які жили не в ізоляції.

Цього року на екрани виходить продовження телесеріалу Beverly Hills 90210. Це телевізійне шоу, що розпочалося в 1990 році й тривало 10 років, було неймовірно популярним у світі. Але для нас воно є знаковим тому, що це було чи не найперше тривале шоу, яке потрапило на наші екрани майже одночасно з усім світом. Із мінімальною затримкою. Майже в режимі реального часу ми спостерігали за тим, як живуть американські підлітки, як вони вдягаються, які зачіски носять. І це було неймовірно захоплююче для моїх ровесниць, бо ми були практично однолітками із героями серіалу. Звичайно, це був трохи вигаданий світ, як будь-яке шоу. Але стиль та моду того періоду він доносив дуже точно і, що надважливо, вчасно! У більшості з нас тоді не було таких речей, не було грошей, щоб їх купувати, але ми принаймні розуміли вже тоді, що у світі носять. А це було майже 30 років тому.

Сьогодні, у час соціальних мереж та швидкісного інтернету, цим уже нікого не здивуєш. Одні й ті самі модні ідеї можна поцупити, гортаючи стрічку смартфона на березі океану в Каліфорнії, на набережній Сени в Парижі чи у кав’ярні в центрі Києва. Тож за бажанням можна слідкувати за модними тенденціями синхронно з усім світом. Ба більше, одні й ті самі чи дуже схожі речі можна купити по всьому світу одночасно.

Пройшли ті часи, коли модне вбрання треба було тільки везти з-за кордону або вишукувати десь, копирсаючись у сумнівних крамничках із випадковим набором речей. Пройшли навіть і ті часи, коли до українських магазинів відомих брендів потрапляли речі позаминулих сезонів. Сьогодні в магазинах великих міжнародних мереж в Україні продається те саме, що й в інших країнах Європи. До того ж за останні роки в нас виросла ціла низка власних брендів, які виробляють одяг та взуття гідної якості та в повній відповідності до світових трендів.

Залишається тільки додати, що Україна належить до тих країн, де жінки вбиратися та чепуритися люблять. І не треба закидати, мовляв, це все прояви патріархату та конкуренції за чоловіків. Далеко не всі жінки й не завжди вбираються заради чоловіків – давно вже можна було це затямити. У стильного одягу може бути купа інших завдань: успіх у кар’єрі чи бізнесі, психологічний комфорт, урешті-решт форма творчості та самовираження. Італійки та іспанки теж люблять гарно вбратися – їх за це чомусь не критикують, радше навпаки.
Якщо підвести підсумок, то в наших жінок є доступ до інформації, є доступ до модних речей та є бажання всім цим скористатися. От вони й виглядають із кожним роком все краще й краще.

Тож досить наших жінок із кимось порівнювати та звинувачувати у всіх стильних гріхах. Досить розповсюджувати міфи, ніби наших співвітчизниць за кордоном видно за кілометр – це давно не так. Облиште цю меншовартість та синдром радянської людини – ми нічим не гірші за європейок. Вийдіть на вулицю: там купа гарних жінок у стильному одязі, із сучасними зачісками та милими посмішками. Годі порівнювати пересічних українських жінок із топ-моделями, всесвітньо відомими модними блогерами та кінозірками на червоних доріжках. Порівняйте із такими самими пересічними жінками у будь-якій країні світу, і ви переконаєтеся, що наші не тільки мають чудові природні дані, а подекуди можуть давати майстер-класи зі стилю та вдалого шопінгу. А з огляду на те, що в наших жінок у середньому матеріальних ресурсів для цього менше, стильні красуні на наших вулицях ще більше заслуговують на компліменти.

Майя Тульчинська, модний блогер

Більше статей автора читайте на Доступно та просто про моду та стиль та http://cloche.club/