Неділя, 25 жовтня

У Світовому банку повідомили, що наразі Україна ще не підготувалася до запуску нового оптового ринку електроенергії, який має розпочати свою роботу з 1 липня 2019 року, та рекомендували перенести запуск на три місяці. Про це повідомляє прес-служба представництва Світового банку в Україні.

Там зазначають, що підтримують запровадження нового ринку: надавали фінансову та технічну допомогу уряду та державним підприємствам для того, аби правильно запустити ринок.

«Проте досі існують важливі елементи нормативно-правової бази та необхідних ІТ-систем, які не готові до відкриття ринку 1 липня 2019 року. Передчасний запуск нового ринку електроенергії, до набуття необхідних регуляторних та технічних засобів, може поставити під загрозу належне функціонування ринку та збільшити ризики для всіх учасників ринку», – повідомляють у Світовому банку. Окрім цього, там вважають, що труднощі в роботі ринку, у разі його запуску 1 липня, під час виборів можуть використовувати для дискредитації реформ в Україні.

Новий ринок електроенергії передбачає відокремлення діяльності з розподілу та постачання електроенергії. Це означає, що регіональні енергетичні компанії тепер не зможуть розподіляти електроенергію та постачати її споживачам. Постачання виділяють в окремий бізнес. Це відповідає європейським стандартам та створює умови для конкуренції.

Залишити коментар