Понеділок, 28 вересня

Подальша ескалація торговельних відносин між США та Китаєм, а також запровадження нових підвищених мит США на китайський імпорт може призвести до того, що до 2021 року світова економіка втратить близько 600 млрд дол. Такого висновку дійшли економісти Bloomberg у своєму дослідженні. 

Зазначається, що найбільший негативний ефект від торговельної війни світова економіка відчує у 2021 році. До цього негативні наслідки будуть наростати, а після 2021 року – навпаки спадати.

У разі запровадження нових мит США на китайські товари світовий ВВП втратить близько 0,6 %. Збитки для економіки Китаю становитимуть майже 1 % від ВВП, а економіка США зазнає втрати 0,7 % ВВП.

Також негативного впливу нові торговельні обмеження США, якщо вони набудуть чинності, становитимуть для азійських країн, таких як Тайвань, Південна Корея та Малайзія.

Нагадаємо, що напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що готовий підняти мита на китайський імпорт та відмовився продовжувати торговельні переговори. 11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Також 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 млрд дол. на рік. Адміністрація Президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у два рази – до 25 %.

Залишити коментар