Субота, 15 серпня

Володимир Зеленський повернув громадянство колишньому президентові Грузії та екс-очільникові Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі. І, як це буває завжди, думки щодо рішення нового президента розділилися. Як саме – розповідаємо в реакціях.

Слід зазначити, що Саакашвілі – не єдиний, кому указом президента буде видано український паспорт. Відповідний текст був опублікований на сторінці Адміністрації Президента.

Сам Саакашвілі відреагував на такі новини доволі лаконічно: спочатку подякувавши Зеленському, а згодом і всім, хто підтримував його весь цей час. До України екс-президент Грузії повернеться вже сьогодні, о 17:15.

Привітала Міхеіла Саакашвілі з поверненням громадянства Хатія Деканоідзе, колишня очільниця Національної поліції України, водночас похваливши Зеленського за гарну роботу.

Позитивно сприйняв ці новини й Анатолій Гриценко, колишній міністр оборони та один із учасників цьогорічних виборів президента. За його словами, Саакашвілі отримав громадянство, котре було «незаконно і брутально відібране». Відтак рішення Зеленського правильне.

Подібну думку висловила й очільниця «Батьківщини» Юлія Тимошенко, звинувативши Петра Порошенка в політичній помсті.

Натомість політичний експерт Олексій Мінаков вважає, що повернення громадянства Саакашвілі, – це цілком прагматичний розрахунок Зеленського на короткострокову перспективу. Мовляв, екс-президента Грузії можна вкотре використати в ролі тарана, котрий атакуватиме напередодні парламентських виборів Порошенка. Окрім того, подяка від «грузинського реформатора» посилить образ «справедливого слуги народу».

Однак політолог Віктор Таран переконаний, що повернення Саакашвілі здатне «вдарити» не лише по Порошенку. Експерт наголошує, що більші проблеми від його повернення виникатимуть в Арсена Авакова, Юлії Тимошенко та Ігоря Коломойського. У будь-якому разі політолог радить запасатися попкорном.

Іншої думки притримується Сергій Лещенко, нардеп та журналіст у минулому. За його словами, повернення Саакашвілі – це насамперед «чорна мітка» для генерального прокурора Юрія Луценка.

Нардеп Антон Геращенко зі свого боку все ж не виключає «удару» по екс-президентові Петру Порошенку, однак прогнозує, що доля критики від Саакашвілі дістанеться й Зеленському, але пізніше. Щодо призначення Саакашвілі на державні посади депутат поки однозначної думки не має.

Альона Герус, координаторка Центру підтримки реформ, навпаки вважає, що указ про повернення громадянства Саакашвілі – це інструмент окозамилювання, яким користується новий Президент України.

Письменник Ян Валетов зізнався, що не симпатизує Саакашвілі, однак наголосив, що позбавилися його «по бєспрєдєлу». Відтак, автор вважає, що повернення громадянства – не інакше як виправлення однієї з помилок. Поза тим, Валетов назвав Міхеіла Саакашвілі «гранатою», котра рано чи пізно обов’язково вибухне.

Своє «ім’я» Саакашвілі дав і блогер Олександр Дубінський, назвавши його «торпедою», котра зможе діяти проти ворогів Зеленського та партії «Слуга народу». На думку Дубінського, така «торпеда» потрібна президенту. І головною «ціллю» стане, окрім Порошенка, Юлія Тимошенко. Про призначення на якісь посади не йдеться.

А ось журналіст Роман Цимбалюк і взагалі охрестив Саакашвілі атомною електростанцією, котра, з одного боку, може давати тепло та боротися з корупцією, а з іншого – перетворитися для декого в політичний Чорнобиль.

Громадська активістка та членкиня команди Саакашвілі часів його очільництва Одеської ОДА Юлія Марушевська вважає повернення грузинського президента логічним кроком, який може стати частиною побудови системи верховенства права.

Підтримав думку про закономірність повернення громадянства і блогер Артур Фред.

Політичний експерт Олександр Мусієнко на своїй сторінці зазначив, що повернення громадянства – це вигідний крок для команди Зеленського в короткостроковій перспективі, але вкрай ризикований у довгостроковій.

Голова правління платформи «Громадський контроль» Артем Романюков вважає: якщо керуватися логікою, за якою позбавляли громадянства Саакашвілі, без українських паспортів уже мали б залишитися частина очільників ОДА та лідерів опозиції. Або щонайменше кум Путіна Віктор Медведчук.

Збирав реакції та запасався попкорном Степан Коза

Залишити коментар