П'ятниця, 18 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Травень завершується в Україні літньою погодою. Незрозуміло, як тепер літо проведе свою презентацію, коли головні його артефакти продемонстровано грози, град, спека та навіть смерчі.

Зараз часом побутує думка, що смерчі для України – екзотика, малоймовірне явище. Це неправильно. Смерчі в Україні – типовий літній або пізньовесняний атмосферний «продукт», тобто, коли  повітря достатньо прогрівається, і виникають суттєві термічні контрасти. Можливо, враження, що смерчів стало більше, викликане суттєвим збільшенням смартфонів – тобто, миттєвого доступу до небезпечного метеорологічного явища та його фіксації.

30-31 травня в західних областях України, а також на півночі та подекуди в центральній частині атмосферні фронти поналивають дощів, погримлять грозами та навіть полякають добропорядних громадян градом і шквалами. Такі вони, атмосферні фронти західного походження, у цьому випадку.

Проте, окрім атмосферних фронтів, синоптичну ситуацію в Україні також визначатиме антициклон східного походження. А це означає, що в наших східних областях, у південній частині, на Полтавщині, у Дніпрі та його районах суттєві опади малоймовірні. Світитиме сонце, яке впродовж дня розігріватиме повітря до +28+32 градусів.

Така синоптична ситуація, домінування сухого та спекотного повітря, провокуватиме посилення пожежної небезпеки, тому варто бути особливо обережними з вогнем!

Метеоблог головного синоптика країни

Джерло: old.wetterzentrale.de

1-2 червня дощі з грозами пройдуть знову на заході та півночі, проте в неділю опади дійдуть до Харківщини та Одещини. Під час гроз дощі можуть переходити в сильні зливи, імовірні шквали та град.

Спека до +27+32 градусів втримається на півдні та сході України, на решті території літо дебютуватиме комфортними градусами, +19+26 градусів.

Початок нового тижня знову рясно поливатиме західні області України дощами. Опади періодично доходитимуть до Житомирщини, Київщини, Вінницької та Одеської областей. Східна частина, більшість центральних областей та південь України належатимуть сухій повітряній масі – сонце та спека. Температура повітря 3-5 червня коливатиметься в межах +25+32 градусів, під час дощів +18+24 градуси.

У Києві кінець травня та початок червня передбачається з періодичними локальними дощами та грозами. Температура повітря у столиці, залежно від інтенсивності та тривалості сонця, коливатиметься від +26 до +29 градусів.

Ніжна весна поступається яскравому літу. Як важливо насолодитися кожним його днем, адже ця пора так швидко минає.

Наталка Діденко