П'ятниця, 18 вересня

Учора після «реконструкції» міською владою офіційно відкрився Літній театр. Однак одесити запевняють: такий Літній їм не потрібен, а тому один за одним оголошують бойкот локації.

«Оголошую бойкот Літньому театру. Навіть якщо на цьому майданчику відбуватимуться концерти в рамках мого улюбленого фестивалю Odessa Classics, я не зайду за ворота театру. Мені потрібна прозорість у прийнятті рішень, стратегія розвитку міста, інтереси суспільства на першому місці. Усе, що відбувається в Літньому зараз, – не про мене, не для мене і без мене», – наголосила заступниця директора Одеського художнього музею Олександра Ковальчук.

Натомість активіст Сергій Сарафанюк закликав не ігнорувати ситуацію, а публічно висловлювати своє незадоволення.

«Пропоную назвати це “собачою будкою” Одеської міської ради. Підсумкове приниження одеситів форматом майбутнього “ярмарково-шаурмічного” майданчика з платною підтанцьовкою складно назвати Літнім театром Міськсаду. Зробити дешеве зло й назло одеситам цілком вийшло», – йдеться у дописі.

Окрім того, активіст закликав популяризувати сприйняття побудованої одеською владою сцени як будки для тварин, дякувати за це Труханову та Галантернику і стояти в центрі міста з пікетами.

Інна Білоус, засновниця благодійного фонду «Маніфест миру», наголосила, що насилля над Одесою іноді набуває особливо збочених форм.

«І начебто добрі наміри у насильників, але ними вистелена дорога до естетичного пекла. У цьому пеклі діти зростають без щеплення від несмаку, а департамент освіти прикрашає пекло анімацією.

Я відчуваю, що мене вкотре обманули. Відчуваю образу, що в місті з багатою історією та прекрасними архітекторами, дизайнерами нам підсовують несмак у соусі культурного доброчинства. Відчуваю злість за те, як чинять з активістами. Мрію про зелений парк з незвичними ігровими просторами для дітей», – зізналась одеситка.

Одесити оголосили бойкот Літньому театру

Фото: Інна Білоус

Активістка Анна Святославна запевнила, що Літній театр доживає свої останні місяці. У кращому разі – роки. Про це вона написала напередодні відкриття «відновленої» локації.

«Збочений благоустрій закінчено, і вже завтра Труханов продемонструє своє дитьо-інваліда одеситам і гостям міста. Щоб не подумали раптом ділам не довіряти на виборах. Мені страшно тепер побачити, як виглядає подарунок Рішельє. Страшно побачити, на що перетворили свідки Галантерника простір, який з такою любов‘ю захищали і поступово приводили в порядок небайдужі активісти. А найстрашніше – усвідомлення того, що долю історичного центру визначає не свідома частка населення, а один забудовник, який давно виїхав за межі України», – підкреслила активістка.

Залишити коментар