Вівторок, 29 вересня

Вихідні минули, а отже – час для нових призначень. Тепер представником України на переговорах у Мінську буде… знову Леонід Кучма. Екс-президент наголосив, що «не міг не погодитися», а чинний гарант заявив, що перша зустріч контактної групи відбудеться вже 5 червня. Як сприйняли це призначення у мережі – розповідаємо у реакціях.

А сприймали, ясна річ, по-різному. Наприклад, політичний експерт Олексій Мінаков переконаний, що це кадрове рішення з розряду тих, які абсолютно ні на що не впливають. Ба більше, фахівець наголошує, що ці переговори – марне витрачання часу, оскільки позиція Росії лишається незмінною.

Натомість журналістка Ірина Ромалійська поцікавилася (напевно, риторично), чи не означає «нове» призначення Зеленського, що справа замовників вбивства Георгія Гонгадзе не буде розслідувана і під час каденції шостого президента.

Політтехнолог і журналіст Тарас Березовець, навпаки, наголосив, що таке призначення можна лише привітати. Адже Кучма особисто знайомий із Путіним і, за словами Березовця, за минулі роки роботи у тристоронній групі зміг показати росіянам зуби. Загалом же політтехнолог підсумував, що переговорників рівня Кучми чи Євгена Марчука сьогодні можна порахувати на пальцях однієї руки.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко розповіла, що загалом Мінська група залишається практично в тому ж складі, в якому працювала попередні чотири роки. За її словами, це тільки підтверджує той факт, що реальних переговорників, здатних вести важкий діалог з РФ та міжнародними партнерами, у країні дуже і дуже мало. Окрім того, Геращенко запевнила, що самі переговори у Мінську непрості та специфічні, тому український інтерес доводиться буквально вигризати.

Політтехнолог Олександр Курбан переконаний, що в разі якщо Кучма дійсно буде відстоювати проукраїнські позиції та матиме при цьому достатні повноваження, то ймовірно, що вкотре зможе поставити Путіна «на місце». За словами автора допису, попередній досвід роботи Кучми переговорником свідчить про доволі високий рівень професіоналізму.

Поза тим, журналіст Дмитро Лиховій розкритикував Зеленського за призначення Кучми «на друге коло», оскільки новообраний президент обіцяв нові обличчя та інші підходи до Мінської групи.

Куди більш коротко прокоментувала призначення Кучми новим переговорником головна редакторка газети «День» Лариса Івшина. До слова, жарти про «нові обличчя» у вигляді Леоніда Кучми – найбільш поширений тип дописів на цю тему.

Ось, до речі, мій улюблений з тих, що траплявся у мережі.

Євген Магда, виконавчий директор Інституту світової політики, наголосив, що Кучма у ТКГ – це непогано… для бізнес-інтересів Віктора Пінчука. Окрім того, фахівець вважає, що таке призначення свідчить про те, що з лавою запасних у команди президента справи не дуже.

Журналіст Сергій Руденко лише констатував, що переговори з РФ з боку України останні 20 років позмінно ведуть… Леонід Кучма та Віктор Медведчук.

А ось кілька історій про те, як нове призначення оголошували. За словами журналістів, це був чи не найбільш короткий брифінг за всю історію країни: він протривав кілька хвилин, жодних запитань від журналістів. Ба більше, через швидкий формат частина співробітників ЗМІ навіть не встигли потрапити до АП.

І наостанок, як колись було заведено у нашій рубриці, трохи мережевого гумору для тих, хто гортає текст до картинок.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар