Неділя, 20 вересня

Президент Зеленський вніс до парламенту законопроект про конфіскацію незаконних активів чиновників і покарання за придбання таких активів.

Законопроект передбачає доповнення Кримінального Кодексу ст. 368-5, згідно з якою незаконне збагачення карається «позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

Зеленський пропонує карати держслужбовців за активи, вартість яких перевищує дохід на більш як 12 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нині – 204 тис. грн).

Попередня стаття, скасована Конституційним судом, передбачала покарання для тих, у кого різниця між доходами і статками становила тисячу неоподатковуваних мінімумів (17 тис. грн).

Також у скасованій версії незаконними вважались активи, «законність підстав набуття яких не підтверджено доказами». На думку Конституційного суду, це суперечило презумпції невинуватості. У проекті, який вніс Зеленський, такої фрази немає.

Окрім того, пропозиція президента відрізняється від попередньої норми тим, що передбачає єдиний ступінь тяжкості цього злочину. Раніше покарання було різним: до двох років для службовців, від двох до п’яти для тих, хто обіймає відповідальну посаду, і від п’яти до десяти – особливо відповідальну посаду. В усіх випадках також була передбачена конфіскація майна.

Залишити коментар