Неділя, 20 вересня

Попри всі спроби лікарів, п’ятирічний Кирило, у якого потрапила куля поліцейського, помер. Як, здається, і терпіння суспільства. Що про цю трагедію пишуть у мережі та чому вимагають відставки Авакова – розповідаємо в реакціях.

Володимир Зеленський у своєму дописі запевнив, що зробить усе, аби винні були справедливо покарані, без жодних спроб закрити очі на справу. Водночас президент наголосив, що ця трагедія має стати уроком, а ті, хто повинні дбати про безпеку громадян, мають усвідомлювати свою відповідальність.

Однак Зеленський не вдався до конкретики, тоді як частина суспільства одноголосно вимагає відставки чинного міністра внутрішніх справ. Як наголошує політичний експерт Олексій Мінаков, відставка Арсена Авакова давно «перезріла», адже реальних приводів було безліч. Водночас експерт вважає, що особливих причин «триматися» за посаду немає: до виборів залишається менше двох місяців.

Журналіст Данило Мокрик запевняє, що вимагати відставки Авакова має не тільки суспільство, але й сам президент як гарант конституційних прав і свобод. На думку автора, нині Зеленський стоїть перед вибором: громадяни чи Аваков.

Політичний аналітик Павло Нусс і взагалі наголосив, що міністр не просто має покинути своє крісло, але й звільнити, як мінімум, своїх ставлеників у регіонах.

Натомість Олексій Панич, філософ, перекладач та громадський діяч, вважає, що добровільно Арсен Аваков у відставку не піде, й, імовірніше, із часом про трагедію просто забудуть.

Народна депутатка Ірина Подоляк зі свого боку вважає, що слід повернути на посаду очільниці Національної поліції Хатію Деканоїдзе. Водночас нардепка також вказала на необхідність відставки міністра внутрішніх справ.

Журналістка Катерина Рошук зазначила, що в подібних випадках міністр повинен іти у відставку. Не тому, що він сам стріляв, а тому що це політика та відповідальність. Це довіра до інституції, де після п’яти років реформ ще можливе щось подібне. Однак робити цього Аваков, на думку авторки, не буде.

Нардеп Семен Семенченко наголосив, що нормальні люди в поліції є, але додав: керівництво МВС було поставлено не для констатації цього факту, а для того, аби гідних людей у Міністерстві було більше.

Суддя Михайло Слободін запевнив, що сумнівів у тому, що причетних до смерті дитини поліцейських покарають, немає. Також Слободін наголосив: не пролунало жодної обіцянки покарати тих, хто забезпечив збереження системи поліції, у якій складно зрозуміти, де закінчився правоохоронець та почався бандит.

Громадський активіст Сергій Стерненко, на життя якого тричі скоювали замах, і взагалі запевнив, що поліція ніколи не захистить, а фундаментальних змін після реформи не відбулося.

Блогер Антон Ходза переконаний, що вся трагедія сталася через те, що МВС не хотіло та не стало змінюватися. Просто на стару систему натягнули бантик патрульної поліції та якось пропрацювали п’ять років. Загалом же блогер вважає, що ніякої реформи насправді не було та не планувалося.

Натомість волонтер та блогер Родіон Шовкошитний наполягає, що реформа МВС «руками Авакова» відбулася й закінчилася. І двоє поліцейських, обвинувачених у вбивстві п’ятирічного Кирила, – це наслідок цієї реформи.

Очільник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович переконаний, що подальша доля реформи поліції залежатиме «від позиції офіційних чинників».

Священник Олександр Дедюхін наголосив, що це той рідкісний випадок, коли точно зрозуміло, хто саме винний. Однак не ясно, де нардепи, котрі збирають підпис за його відставку, та поліцейські, котрі розповідають про те, що насправді відбувається в МВС.

Письменник та журналіст Остап Дроздов вважає, що нині для президента Зеленського настав «час Ікс». Мовляв, якщо «Зе!»-команда хоче «по-справжньому осідлати посаду президента», є чудова нагода публічно вимагати відставки Авакова. Дроздов наголошує: на кону не пост міністра, а пост президента, адже, на думку письменника, нині Аваков – це фігура, котра рівнозначна президентській.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар