Вівторок, 15 жовтня

Метеоблог головного синоптика країни

Червень вмостився у своєму зручному кріслі та впевнено керує літніми процесами. Ганяє хмари, гримить грозами, вибухає неймовірними сортами троянд, заливає дощами подвір’я та одразу ж сміється сонцем і височезною вологістю після дощу, б’ється часом градом і наповнює навкруги все такими пахощами, що найвправніші парфумери світу видаються крихітними дилетантами зі своїми вишуканими букетами у скляних пляшечках.

Найближчий та наступний тиждень особливих змін у синоптичній ситуації не покажуть – бурхливе літо триватиме. Атмосферні фронти й надалі провокуватимуть вологу та грозову погоду.

До кінця тижня в більшості областей України пройдуть короткочасні грозові дощі, місцями можливі сильні зливи. При грозах передбачається шквалисте посилення вітру та подекуди град. Сильні зливи найбільш ймовірні на Правобережжі України.

Якщо ви плануєте якісь масові заходи на відкритому повітрі, подбайте про ретельне вивчення прогнозу погоди та особливі заходи безпеки. Адже сильна злива та шквал – це миттєві явища, які можуть наробити шкоди за лічені хвилини.

Лівобережна Україна – східна частина, більшість Півдня та Центру – належатимуть переважно сухій повітряній масі. Тут дощі, якщо й випадатимуть, то вкрай рідко та місцями. Спека домінуватиме, тому в східних, центральних областях та у більшості південної частини в поєднанні із сухою погодою посилиться пожежна небезпека. Варто бути особливо обережними з вогнем.

Температура повітря становитиме в Україні в нічні години 14-22 градуси тепла, а протягом дня очікується +25+30 градусів, на Сході та Півдні до +30+32 градусів. У західних областях передбачається +23+28 градусів.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: wxcharts.com

Наступний тиждень принесе посилення спеки. Практично повсюди стовпчики термометрів сягнуть +25+32 градусів, місцями до +30+34 градусів.

Із понеділка, із 10 червня, грозові дощі найбільш імовірні в західній частині України та подекуди в північних областях. Періодичні локальні дощі можливі на Одещині, Миколаївщині та в Криму. На решті території України буде сухо та сонячно.

Спекотна погода може негативно впливати на самопочуття, тому варто пити більше води, уникати прямих сонячних променів, надавати перевагу світлим натуральним тканинам, захищати голову, ховатися в тінь.

У Києві до кінця тижня місцями випадатимуть короткочасні дощі з грозами. Під час грози можливий шквалистий вітер та град.  У понеділок, 10 червня, локальні дощі в столиці ймовірні, проте надалі, наступного тижня, домінуватиме суха та спекотна повітряна маса.

6-7 червня максимальна температура повітря становитиме +27+29 градусів. Вихідними та наступного тижня спека у столиці посилиться й досягне +29+33 градусів. Тому треба бути обережними з вогнем, працюючи на відкритому повітрі, прикривати від сонця голову, пити більше води.

Зливи, спека, комарі, троянди, любисток, полуниці, купання, малосольні огірки та красивенні пейзажі, світла одежа, відпустка з мінімальним гардеробом – нехай це літо буде для нас щасливим, цікавим та завжди поруч із найближчими людьми.

Наталка Діденко